WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Profesors Ozols – vairāku paaudžu zinātnieku paraugs

6.janvārī LLU vadība, Tehniskās fakultātes mācībspēki, studenti, ģimenes un laikabiedri pieminēja kādreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (LLA) rektoru, tehnisko zinātņu doktoru, Mehānikas katedras dibinātāju un vadītāju Oļģertu Ozolu viņa 100 gadu atcerē.
Pasākuma apmeklētāji ar interesi klausījās laikabiedru atmiņu stāstos par profesoru Oļģertu Ozolu
Foto: S.Grigorjeva

Ozola vārdā nosauktajā auditorijā pasākuma viesi dalījās atmiņās un stāstos par profesora devumu LLA attīstībā, viņa akadēmisko un pētniecisko darbu, kā arī personīgo dzīvi.

LLU rektors Juris Skujāns atzīmēja O.Ozola centienus saistībā ar būvniecības darbiem, jaunu dzīvesvietu izveidei un vides labiekārtošanai universitātes studentiem un darbiniekiem. Viņš izcēla profesoru arī kā erudītu zinātnieku, par kuru jūsmoja visi tā laika studenti.

A.Mugurēvičs savā uzrunā atsaucās uz O.Ozola panākumiem augstskolas mācību procesa modernizēšanā – tika ieviesta programmētāju apmācība, kinofilmu izmantošana mācību procesā, aktivizēts mācību metodiskais darbs, ko augstā līmenī novērtēja toreizējajā Padomju Savienībā, kur no 98 lauksaimniecības augstskolām LLA ierindojās augstajā astotajā vietā. Ozola iedibinātais augstskolas attīstības virziens un idejas nav zaudējušas aktualitāti arī mūsdienās, kas liek nepārtraukti strādāt pie studiju procesa modernizēšanas.

Savukārt LLU zinātņu prorektors Pēteris Rivža izcēla O.Ozola studiju darbu – viņa pozitīvo attieksmi pret studentiem un vēlmi vienmēr noskaidrot, ko studenti zina nevis atklāt nezināšanu. "Viņa pedantiski sagatavotās lekcijas lieliski papildināja ar krāsainu krītu veidoti zīmējumi uz tāfeles. Simpātijas bija abpusējas – Ozolam patika studenti un studenti jūsmoja par profesoru, viņa erudīciju un spēju ar vienkāršiem piemēriem izskaidrot sarežģītus procesus," atminas prorektors.  

Pasākumā piedalījās arī O.Ozola ģimene – ar īsu stāstījumu par tēvu uzstājās Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente, profesora Oļģerta Ozola meita Baiba Ozola, kas iepazīstināja arī ar klātesošajiem mazbērniem un mazmazbērniem. B.Ozola cer, ka iespējams nākotnē kāds no viņiem arī turpinās karjeru zinātnes virzienā. Tāpat Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Oļģerta Ozola dēls Andris Ozols, ar foto prezentācijas palīdzību ļāva ieskatīties bijušā rektora dzīves gājumā.

"LLU prot novērtēt bijušo rektoru devumu un ar šāda veida pasākumiem parāda cieņu augstskolas vēsturei un nozīmīgo personību atstātajam mantojumam," atzinīgi novērtējot Tehniskās fakultātes un Mehānikas institūtu par lieliski organizēto pasākumu teica akadēmiķe, LLU profesore Baiba Rivža.  

Apmeklētājiem bija iespējams aplūkot arī ekspozīciju, kurā bija apskatāmi gan profesora izglītības dokumenti, diplomi, apbalvojumi, piemiņas lietas, dienasgrāmatas, kā arī profesora sastādītās mācību grāmatas un literatūra par O.Ozolu.

Sandra Grigorjeva
Publicēts: 08.01.2014 13:57llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG