WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

LLU rektora vēlēšanām izvirzīti četri kandidāti

LLU rektora vēlēšanām izvirzīti četri kandidāti – profesore Irina Arhipova, profesore Irina Pilvere, profesors Pēteris Rivža un profesors Kaspars Vārtukapteinis. Izvirzītajiem kandidātiem savu dalību vēlēšanās būs jāapstiprina vai jānoraida rakstiski.
Foto: Everita Pļavniece

LLU rektora vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs profesors Uldis Iljins informē, ka rektora vēlēšanu komisija sēdē 5. februārī izskatīja LLU fakultāšu domju un struktūrvienību padomju iesniegtos pieteikumus un konstatēja, ka tie atbilst LLU rektora vēlēšanu nolikumam, universitātes Satversmei un Augstskolu likumam.

1. LLU.jpg

Profesori I.Arhipovu kandidēšanai vēlēšanās izvirzījusi Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Meža fakultāte, Lauksaimniecības fakultāte un LLU Zemkopības zinātniskais institūts.

Profesori I.Pilveri izvirzījusi Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, profesoru P.Rivžu izvirzījusi Lauku inženieru fakultāte, Informācijas tehnoloģiju fakultāte un Zemkopības zinātniskais institūts, savukārt profesoru K.Vārtukapteini dalībai vēlēšanās izvirzījusi Tehniskā fakultāte un Meža fakultāte.

Komisija no LLU Personāldaļas speciālistiem arī saņēmusi informāciju, ka pieteiktās personas atbilst kandidātu prasībām (visi ir ievēlēti profesora amatā un LLU ir nostrādājuši vismaz piecus gadus) un drīkst kandidēt uz LLU rektora amatu.

Runājot par aktualitātēm rektora vēlēšanu organizēšanā, U.Iljins arī atzīmē, ka rektora vēlēšanu komisija gatavo vēstuli, ar kuru vērsīsies pie katra no kandidātiem, lai lūgtu viņiem rakstiski apstiprināt, ka viņi ir gatavi piedalīties vēlēšanās, vai arī norādīt, ka vēlas atteikties no dalības vēlēšanās.

Tos profesorus, kuri būs piekrituši pretendēt uz LLU rektora amatu, komisija aicinās martā sagatavot detalizētu savas dzīves un darba gājuma aprakstu (CV) un prezentāciju par viņu vīziju universitātes turpmākajai attīstībai. Ar sagatavoto prezentāciju kandidātiem aprīlī būs jāuzstājas arī vēlēšanu publiskajās diskusijās.

U.Iljins arī norāda, ka šomēnes LLU fakultātēm būs jāinformē vēlēšanu komisiju par fakultāšu domju izvirzītajiem pārstāvjiem, kuri ir gatavi iesaistīties rektora vēlēšanu Mandātu komisijas un Balsu skaitīšanas komisijas darbā. Katrā komisijā darbosies deviņi locekļi.

Vēlēšanu komisija ir izvirzījusi priekšlikumu kā LLU rektora vēlēšanu norises datumu noteikt 7.maiju. Rektora vēlēšanu datums ir jāapstiprina LLU Senātam, un par šo un citiem ar vēlēšanām saistītiem jautājumiem senatori lems sēdē 12.februārī.

Nākamā rektora vēlēšanu komisijas sēde notiks marta sākumā, un tajā tiks izskatīti vairāki jautājumi, piemēram, kāds izskatīsies vēlēšanu biļetens un kāds teksts tajā tiks iekļauts. Turpmāk tiks precizēts arī vēlētāju saraksts. Atbilstoši vēlēšanu nolikumam, rektoru ievēlēs LLU Konvents, kura sastāvā būs 239 locekļi.

Nosaukums Datnes izmērs
LLU REKTORA VĒLĒŠANU NOLIKUMS 0.03 MB
Ilvija Melne
Publicēts: 07.02.2014 11:13


Komentāri

1. Artūrs Bukonts 09.02.2014 11:25(ar draugiem.lv pasi) -1 (85)  
Visi izvirzītie ir cienīgi kandidāti, tomēr īkšķus turēšu par I. Pilveri! :)
2. Signija Dziluma 10.02.2014 16:07(ar facebook) -7 (77)  
Piekrītu Artūra viedoklim - prieks, ka ir tik labi kandidāti un veiksmi I.Pilverei!

Komentē šo rakstu
 Ienākt ar: draugiem.lvKomentēt izmantojot Twitter
*Komentārs
Publicējot komentāru Jūs piekrītat noteikumiem
* - obligāti aizpildāmie lauki

llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG