WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

LLU noslēgts jauns trīspusējs sadarbības līgums ar LLMZA un VAS "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum"

Pirmdien, 3. martā Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) noslēgts jauns trīspusējs sadarbības līgums ar Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA) un Valsts akciju sabiedrību (VAS) "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum".
Foto: Everita Pļavniece

Dokumentu parakstījis Altum valdes priekšsēdētāja vietnieks, valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, LLMAZ prezidente Baiba Rivža un LLU rektors Juris Skujāns. Būtībā tas ir turpinājums jau 2002. gadā noslēgtajam LLU, LLMZA un Latvijas Hipotēku bankas sadarbības līgumam, taču tagad, agrākajai Hipotēku bankai pārtopot par Latvijas Attīstības finanšu institūciju Altum, līgums ir pārstrādāts atbilstīgi pašreizējai situācijai un noslēgts uz trim gadiem. Taču tā galvenais mērķis – veicināt zinātnes un prakses sadarbību, kopīgi rīkot seminārus, konferences, vispārizglītojošus pasākumus, sniegt konsultācijas, veicināt Latvijas lauku attīstību, zinātniskās izstrādnes un mudināt jauniešus pievērsties zinātnei – ir plicis nemainīgs. Tāpēc, piemēram, puses vienojas, sākot ar 2014. gadu, izcilākajiem jaunajiem zinātniekiem – doktoriem un maģistriem par konkursa darbu piešķirt ikgadējas balvas par kopējo summu EUR 1 000 gadā. Balvas tiek piešķirtas saskaņā ar pušu izstrādātu konkursa nolikumu, kuru finansēšanu nodrošina Altum.

Konkursa Nolikums paredz, ka apbalvojumi jaunajiem doktoriem un maģistriem tiek piešķirti par ieguldījumu zinātniskos pētījumos, kas vērsti uz Latvijas lauku modernizāciju, uzņēmējdarbības attīstību un finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu. Turklāt konkursam darbus, arī promocijas vai maģistra darbus, jaunie zinātnieki, kuri pieteikuma iesniegšanas brīdī nav vecāki par 35 gadiem, var iesniegt neatkarīgi no tā, kuru fakultāti viņi ir beiguši, vai kurā studē, galvenais, lai pētījums ir saistīts ar Latvijas lauku ilgtspējīgu attīstību. Līdzšinējā prakse rāda, ka pētniecisko darbu konkursā piedalās un gūst panākumus ne tikai Ekonomikas un sabiedrības attīstības, Lauksaimniecības, Pārtikas tehnoloģijas, Veterinārmedicīnas, bet arī citu fakultāšu jaunie zinātnieki.

Kopš 2002. gada par konkursa laureātiem pavisam kļuvuši 31 doktorants un 71 maģistrants, kuru vidū ir tādi sabiedrībā pazīstami akadēmiskā un zinātniskā darba veicēji kā Agita Šļara (tagad Līviņa) – Vidzemes Augstskolas asociētā profesore, bijusī prorektore, Maira Leščevica – Vidzemes Augstskolas asociētā profesore, Gunita Mazūre un Arita Auziņa – LLU asociētās profesores, Imants Nulle – LLU Tehniskās fakultātes Mehānikas institūta direktors, Vera Boroņenko – Daugavpils Universitātes Socioloģisko pētījumu laboratorijas vadītāja un citi.

Laureātu un viņu darbu zinātnisko vadītāju godināšana notiek divas reizes gadā – jūnijā un decembrī LLMZA kopsapulces un LLU akadēmiskās sēdes laikā, bet pieteikumi LLU Doktorantūras daļā iesniedzami līdz 15. aprīlim un līdz 15. novembrim. Konkursa mērķis ir stimulēt pētniecības kvalitāti, turklāt konkursa organizatori norāda, ka šādas balvas saņēmējam tas ir labs papildinājums viņa dzīves gājumā. Svarīgi atzīmēt, ka Altum bieži vien atbalsta tādus projektus, kurus komercbankas parasti nefinansē, tāpēc tas ir kā papildus stimuls jaunajiem zinātniekiem nākt klajā ar neparastiem un inovatīviem risinājumiem.

Sagatavoja LLU preses sekretārs Juris Kālis.

Nosaukums Datnes izmērs
Konkursa NOLIKUMS 2014-2016 0.2 MB
Everita Pāne
Publicēts: 04.03.2014 09:01llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG