WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Studenti aicināti pieteikties Jāņa Čakstes stipendijai

Izstrādājot pētījumu, pilna laika studenti un maģistranti līdz 30.aprīlim var pieteikties godpilnajai bijušā Latvijas valsts prezidenta Jāņa Čakstes vārdā nosauktajai stipendijai 2000 eiro apmērā.
J.Čakstes portrets dzimtas mājās "Auči"
Foto: no LLU arhīva

Uz valsts pirmā vadītāja J.Čakstes stipendiju var pretendēt sekmīgi pilna laika pamatstudijās vai maģistra studijās studējošie, kuri līdz 30.aprīlim ir uzrakstījuši un nodevuši pētniecisko darbu par kādu no LLU Attīstības fonda un muzeja "Auči" izsludinātajām tēmām vai arī paša personīgi izraudzīto tematu.

Šajā studiju gadā studējošajiem tiek piedāvātas šādas pētniecisko darbu tēmas:

  • "...lai jo sekmīgāk vēlāk varētu pildīt atbildības pilnos pienākumus pret savu tautu, zemi un kultūru" (J. Čakste). Augstākā izglītība Latvijā – cik kvalitatīva tā ir? Fakti, problēmas, iespējas. Kas šobrīd neapmierina, ko vajadzētu mainīt – mācībspēku, studentu, darba devēju viedokļi.
  • "Mums vēl nav partiju valstiskā nozīmē… ir tikai šauras grupas, kas cenšas izmantot valsti personīgās interesēs" (J. Čakste). Vadošās politiskās partijas Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas, to attīstība, transformēšanās, ietekme. Vai J. Čakstes vērtējumam šodien varam oponēt?
  • "Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam!". Latvijas Valsts prezidenta institūcija. Par J. Čakstes uzstādīto augsto šī amata standartu – nostiprināt Latvijas valstiskumu un veicināt piederību Latvijai. Par prezidenta lomu, pilnvarām un iespējām Latvijā. Cik pamatotas ir diskusijas par nepieciešamību mainīt prezidenta ievēlēšanas kārtību un paplašināt pilnvaras?

Saskaņojot ar darbu konsultanti – muzeja "Auči" vadītāju Inetu Freimani (ineta.freimane@jelgavasnovads.lv) –, studējošajam iespējams izstrādāt pētniecisko darbu par sev interesējošo tēmu.

Viens J.Čakstes stipendiāts nākamā studiju gada garumā (desmit mēnešus) saņems 200 eiro mēnesī.

J.Čakstes stipendijas nolikums un informācija par iesniedzamajiem dokumentiem atrodama LLU Attīstības fonda mājas lapā.

 

Ilvija Melne
Publicēts: 01.04.2015 14:10llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG