WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 


Par jauno LLU rektoru ievēlēta profesore Irina Pilvere (ar video)galerija

Pēc 60 gadu pārtraukuma Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektora krēslā atkal sēdīsies sieviete – ar 116 balsīm "par" 7.maijā Jelgavas pils Aulā notikušajās vēlēšanās par jauno universitātes rektoru ievēlēta profesore Irina Pilvere.
Foto: no LLU arhīva

LLU rektora vēlēšanu Balsu skaitīšanas komisijas priekšsēdētāja Aija Ilgaža informē, ka vēlēšanu pirmajā kārtā piedalījās 226 no 240 LLU Konventa locekļiem. Par Informācijas tehnoloģiju fakultātes profesori Irinu Arhipovu balsoja 63 vēlētāji, par profesori, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāni Irinu Pilveri – 69 vēlētāji, par profesoru, Tehniskās fakultātes dekānu Kasparu Vārtukapteini – 42 vēlētāji un par LLU zinātņu prorektoru un Informācijas tehnoloģiju fakultātes profesoru Pēteri Rivžu – 45 vēlētāji. Pieci vēlēšanu biļeteni tika atzīti par nederīgiem.

Vēlēšanu nolikums paredz, ka jaunajam LLU vadītājam jābūt ievēlētam ar vairāk nekā pusi balsu jeb šajā vēlēšanu kārtā ar vairāk nekā 114 balsīm. Tā kā neviens no kandidātiem neieguva vairāk par pusi no vēlēšanās piedalījušos balsotāju balsu skaita, tika organizēta vēlēšanu otrā kārta, kurā piedalījās tie kandidāti, kuri pirmajā kārtā bija ieguvuši vislielāko balsu skaitu, – I.Arhipova un I.Pilvere.

Vēlēšanu otrajā kārtā piedalījās 222 LLU Konventa locekļi. Lai tiktu ievēlēta par rektori, vienai no kandidātēm šajā kārtā vajadzēja saņemt vairāk nekā 112 balsis "par". Par profesori Irinu Arhipovu šajā kārtā nobalsoja 81 vēlētājs, savukārt profesore I.Pilvere ieguva vairāk par četrām balsīm vairāk nekā bija nepieciešams un līdz ar to tika ievēlēta LLU rektores amatā. Nederīgu biļetenu šajā vēlēšanu kārtā nebija.

Sveicot profesori I.Pilveri, līdzšinējais LLU rektors, profesors Juris Skujāns novēlēja, lai izdodas realizēt visu iecerēto: "Lai izdodas paveikt visu, kas plānots, un lai LLU turpina zelt un plaukt! Varu teikt, ka uzvaru ieguvāt ļoti demokrātiskā gaisotnē un patiesā cīņā!"

"Liels paldies visiem, kuri par mani balsoja un uzticēja pildīt rektora amata pienākumus. Paldies par jūsu uzticību, es to ļoti augstu novērtēju, jo pirms vēlēšanām daudzi mani nemaz nepazina. Mēs visi kopā paveiksim lielus darbus un spēsim nest LLU vārdu ne tikai Jelgavā, ne tikai Zemgalē un Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām. Ceļš nebūs viegls, bet mēs to paveiksim kopīgi, strādājot vienotā komandā. Es ceru un paļaujos uz jums, kolēģi!" savā uzrunā teica I.Pilvere.

Iepriekš vienīgā sieviete LLU vēsturē, kurai bija uzticēts vadīt visas universitātes darbu, bija profesore Amālija Cekuliņa, kura rektora amata pienākumus pildīja no 1950. līdz 1954.gadam.

Jaunievēlēto LLU rektori amatā apstiprinās Latvijas Republikas Ministru kabinets.

LLU rektora vēlēšanu norisi var noskatīties arī LLU sagatavotajā video.

Ilvija Melne
Publicēts: 07.05.2014 15:34llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG