WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Studenti un maģistranti aicināti pieteikties M.Oškalnes stipendijai

Līdz 26.maija plkst.17 LLU pilna laika pamatstudijās vai maģistrantūrā studējošie, kuriem ir labas un izcilas sekmes, iesaiste zinātniskajā darbā un pieredze sabiedriskajā darbībā, var pieteikties Mirdzas Oškalnes stipendijai 1500 eiro apmērā.
Foto: no LLU arhīva

Lai pieteiktos stipendijai, pretendentiem Jelgavas pils 178.telpā drukātā veidā jāiesniedz un uz e-pastu attistibasfondse-pasta adresellu.lv jānosūta šādi dokumenti:

  • pieteikums;
  • sekmju izraksts;
  • rekomendācijas par sabiedriskajām aktivitātēm;
  • citi dokumenti pēc stipendijas pretendenta ieskatiem, kas varētu palīdzēt izvērtēt pieteikumu.

Stipendijas apmērs ir 1500 eiro, un to piešķirs vienam stipendiātam kā vienreizēju naudas izmaksu.

M.Oškalnes stipendija LLU Attīstības fondā dibināta 2014. gada 22. aprīlī, un tās finansēšanai tiek izmantots universitātei novēlētais M.Oškalnes mantojums.

Jau ziņots, ka LLU šogad saņēma mantojumu pusmiljona dolāru vērtībā no absolventes M.Oškalnes, kura 1938.gadā ļoti sekmīgi Latvijā ieguvusi agronomes grādu un novēlējusi, lai pēc nāves viss viņas īpašums tiktu nodots Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas (JLA) pēcteces – LLU rīcībā.

Mirdza Līvija Oškalne dzimusi 1913.gadā 15.oktobrī Rīgā, pēc studijām Lauksaimniecības fakultātē, strādājusi Valmieras Valsts ģimnāzijā par ķīmijas un dabas zinību skolotāju. Bijusi studenšu korporācijas Gaujmaliete biedre. Otrā pasaules kara laikā devusies bēgļu gaitās uz Vāciju, kur dzīvojusi latviešu centrā Eslingenā un 1949.gadā emigrējusi pāri okeānam uz ASV, nonākot Filadelfijā. M.Oškalne mirusi 2010.gada 6.septembrī ASV Filadelfijā, Pensilvānijā.

Nosaukums Datnes izmērs
M.Oškalnes stipendijas nolikums 1.48 MB
Ilvija Melne
Publicēts: 10.05.2014 11:32llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG