WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Ar jaunām vēsmām LLU sācies studiju noslēguma darbu aizstāvēšanas laiks

Lai iegūtu augstākās izglītības diplomus, LLU fakultātēs maija izskaņā un jūnija sākumā savas zināšanas un prasmes apliecinās topošie bakalauri un maģistri. Studiju noslēguma darbu aizstāvēšana studējošajiem ir priekšpēdējais posms vairāku gadu ilgajā studiju procesā, kas finišēs jūnija vidū – izlaidumā.
Foto: Everita Pļavniece

Šogad LLU studējošajiem, kas iesniedza savus darbus noslēguma pārbaudījuma kārtošanai, nācās saskarties ar izmaiņām, jo, pamatojoties uz studiju prorektora rīkojumu, studiju noslēguma darbi sākot ar šo gadu jāiesniedz arī elektroniskā formātā un jāaugšupielādē LLU Informācijas sistēmā, lai tie būtu pieejami plaģiātisma pārbaudei. Līdz ar to LLU ir oficiāli pievienojusies to augstskolu pulkam, kas atbalsta akadēmiskā godīguma principus un pieteikušas cīņu plaģiātismam.

Kā informē LLU studiju prorektora vietnieks Vilnis Tomsons, šī gada 24. janvārī astoņu augstskolu (Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Ekonomikas un kultūras augstskola, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola, Rīgas Stradiņa universitāte, Rēzeknes Augstskola, LLU un Liepājas Universitāte) rektori parakstīja sadarbības līgumu par starpaugstskolu vienotās datorizētās plaģiāta kontroles sistēmas izveidi un lietošanu.

Turpmāk iesniegtos studiju noslēguma darbus pārbaudīs, salīdzinot ar visu augstskolu šī un iepriekšējo gadu sistēmas datu bāzē uzkrātajiem studiju darbiem. Perspektīvā plānota arī citu studiju darbu pārbaude vienotajā sistēmā.

Datorizētā sistēma norādīs uz sakritībām iesniegtajos darbos, taču sakritību apjomu izvērtēs un lēmumu pieņems kompetenti darbinieki. Katrs sistēmas atklātais gadījums tiks izvērtēts individuāli, bet būtiskais ir tas, lai pētījumā izmantotajām citu autoru atziņām un attēliem tekstā būtu norādītas atsauces un izmantotie avoti būtu iekļauti studiju noslēguma darba bibliogrāfijā. Ar kritērijiem, kas liecina par darba plaģiātu, var iepazīties šeit: http://www.plagiarism.org/plagiarism-101/types-of-plagiarism/

Pamatojoties uz LLU studiju nolikumu, studiju noslēguma darbi ir bakalaura darbs, diplomdarbs, diplomprojekts, kvalifikācijas darbs vai maģistra darbs. Tikai pēc tā veiksmīgas aizstāvēšanas valsts pārbaudījumu komisija lemj par studiju virzienam atbilstoša grāda un/vai kvalifikācijas piešķiršanu.

Studējošajiem noslēguma darba aizstāvēšanas diena parasti ir pilna satraukumu un pārdzīvojumu. Vieniem tas ir prieka un laimes mirklis, kad neskaitāmas stundas, kas pavadītas pie studiju noslēguma darba izstrādes, ir vainagojušās panākumiem, turpretim citiem iestājas mulsums un satraukums par turpmāko dzīves ceļa izvēli. Kā vieniem, tā otriem aizstāvības runa un pārbaudījumu komisijas jautājumi prasa lielu koncentrēšanos, jo nepieciešams demonstrēt savas akadēmiskās zināšanas, profesionālo sagatavotību, kā arī radošās spējas un prasmes, kas iegūtas un attīstītas studiju laikā.

Novēlēsim topošajiem bakalauriem un maģistriem izturību pēdējā gala pārbaudījumā, un atbalstīsim viņus šajā atbildīgajā brīdī!

Studiju noslēguma darbu aizstāvēšanas grafiku iespējams apskatīt raksta pielikumā.

Lana Janmere
Publicēts: 21.05.2014 10:42Komentē šo rakstu
 Ienākt ar: draugiem.lvKomentēt izmantojot Twitter
*Komentārs
Publicējot komentāru Jūs piekrītat noteikumiem
* - obligāti aizpildāmie lauki

llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG