WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Vai zini, kā ģērbties izlaidumā?

Katra studenta dzīvē pienāk brīdis, kad jāpošas skaistajam notikumam – izlaidumam. Izlaidumu tradīcijas un scenāriji katrā LLU fakultātē ir atšķirīgi, taču pastāv svarīgi nosacījumi, kas jāievēro visos izlaidumos – vispārējās lietišķās etiķetes prasības.
Foto: no LLU arhīva

"Dzīvē pastāv dažādi likumi, ar kuriem jārēķinās. Etiķete – tā ir mazā ētika, un izlaidums tāpat kā ētiskās normas uz dzīvi atstāj ilglaicīgas pēdas," norāda LLU lietišķās etiķetes pasniedzēja Anna Rāta.

Jau izsenis augstskolu aprindās šis akts asociējas ar mantijas uzvilkšanu un arī prasmi to nest. Lai arī absolventu svētku tērpa – mantijas – nēsāšanas brīdis ir īss, to jāvalkā prasmīgi. Absolventi zem mantijas velk svinīgu tērpu – puiši atkarībā no laika apstākļiem uzvalku ar vai bez žaketes, meitenes – kleitu, kas nav garāka par mantiju. Ieteicams vilkt slēgtus un formālus apavus – melnus vai pieskaņotus mantijas un tās apkakles krāsai. Ir jārēķinās ar apavu augstumu, kas nosaka to funkcionalitāti un komfortu attiecīgajā notikumā.

"Izvēloties apģērbu izlaidumam, jāielāgo trīs fundamentāli lietišķās etiķetes "nē" – apģērbs nedrīkst būt ne par šauru, ne par īsu, ne par atkailinātu," atzīmē A. Rāta. "Etiķete prasa – kā izskatīties pasākumā kontekstā. Šobrīd modē ir spilgtas krāsas, kas neaizliedz izvēlēties sev vismīļākos toņus. Absolventam ir jāpiedomā pie matu sakārtojuma, kosmētikas izvēles un rokām, kas izlaiduma ceremonijā tiek atklātas. Jārod kompromiss – lai tērps vienlaikus būtu gan moderns un ērts, gan atbilstu formālam pasākumam valsts iestādē."

Tradicionāli izlaidumā absolventi sveic universitāti, savu fakultāti un pasniedzējus. "Pie ritualizētām darbībām tiek pieskaitītas dāvanu pasniegšana un runu teikšana, tādejādi apliecinot savu cieņu un godbijību. Piemērotas ir gan simboliskas, gan praktiskas dāvanas, piemēram, akadēmiskās literatūras grāmatas, mākslas priekšmeti, augi. Veidojot un sakot runas, jāievēro arī retorikas mācības principi," tā A.Rāta.

Izlaidumi nav iedomājami bez ziediem. A.Rāta atgādina, ka latviešu kultūrai raksturīgi dāvināt ziedus nepāra skaitā, tomēr nav stingru prasību attiecībā uz ziedu krāsu un veidu.

LLU vasaras izlaidumu sesija sāksies nākampiekdien, 13.jūnijā, kad universitātes absolvēšanu svinēs 211 Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studenti!

LLU izlaidumu grafiks pieejams klikšķinot šeit.

Agita Gabranova
Publicēts: 06.06.2014 14:42


Komentāri

1. Elvijs Kukša 06.06.2014 16:24(ar facebook) +14 (90)  
Ne visi, kuri reiz ir bijuši studenti, tiek arī līdz savam izlaidumam. Prieks par visiem, kam tas šogad ir izdevies - sveicu!

Komentē šo rakstu
 Ienākt ar: draugiem.lvKomentēt izmantojot Twitter
*Komentārs
Publicējot komentāru Jūs piekrītat noteikumiem
* - obligāti aizpildāmie lauki

llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG