WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Darba devēji jauniešiem iesaka studēt LLU

Latvijas darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPā, kurā savu viedokli izteikuši 1381 darba devēji, LLU ierindojusies augstajā ceturtajā vietā. Visbiežāk darba devēji ieteikuši studēt Informācijas tehnoloģiju, Pārtikas tehnoloģijas un Lauku inženieru fakultātē.
Foto: no LLU arhīva

Darba devēji ieteikuši arī pieprasītākās LLU apgūstamās specialitātes. Piemēram, studiju programma "Pārtikas produktu tehnoloģija" ierindojusies TOPa augstajā 17.vietā, studiju programma "Būvniecība" – 27.vietā un studiju programma "Datorvadība un datorzinātne" – 46.vietā.

Arī šogad TOPā dominē inženiertehniskās zinātnes, tomēr ievērojami palielinājies pieprasījums pēc uzņēmējdarbības speciālistiem un apkalpojošās sfēras darbiniekiem. TOPa rezultāti liecina, ka šogad darba devēju biežāk minēto profesiju lokā biežāk minētās ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares specialitātes, par TOPa līderi izvirzot programmētāja profesiju. Tai seko tādas profesijas kā grāmatvedis, mārketinga speciālists, projektu vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists un citas. Lielu kāpumu piedzīvojusi būvinžiniera profesija (+47 vietas), viesmīļa (+14) un farmaceita profesija (+13).

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu Prakse.lv vakar iepazīstināja sabiedrību ar Latvijas darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPu, kas jau trešo gadu sniedz jauniešiem ieskatu pieprasītākajās profesijās un izglītības iestādēs, kur tās būtu vislabāk apgūt. TOPa mērķis ir veicināt pārdomātu pamatskolu un vidusskolu absolventu tālākās izglītības un karjeras izvēli šovasar, ņemot vērā darba devēju viedokli.

LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone skaidro: "Ar šo TOPu vēlamies dot iespēju jauniešiem uzzināt darba devēju viedokli, kādās izglītības iestādēs ir vērts apgūt savu nākotnes profesiju. Meklējot savu nākotnes izglītību, katrs jaunietis domā par nākotnes karjeras un darba iespējām. Un tieši darba devēji ir tie, kas vislabāk spēj novērtēt savu darbinieku reālās zināšanas un prasmes, ko sniedz dažādas izglītības iestādes Latvijā. TOPs ir ļoti labs karjeras rīks, kur jaunieši var iegūt informāciju par izglītības, prakses un nākotnes darba iespējām."

"IT joma ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē ir viena no visstraujāk augošām jomām. Tas saistīts ar tehnoloģiju progresu, kā rezultātā īsā laikā tiek izstrādātas un plašākam lietotāju skaitam piedāvātas arvien modernākas un tehnoloģiski inovatīvākās preces un pakalpojumi. Šīs jomas izaugsmi izjūt arī darba devēji Latvijā, jo joprojām ir vērojams labu IT speciālistu trūkums, kas visbiežāk ir saistīts ar nevienmērīgu proporcija starp humanitāro un eksakto studiju programmu absolventiem, kuriem darba vieta Lattelecom atradīsies vienmēr," stāsta Lattelecom Valdes locekle, Personāla vadības direktore Ingrīda Rone.

Portāla Prakse.lv vadītājs Jānis Logins skaidro: "Šogad ievērojami vairāk ieteiktas ar uzņēmuma darbības nodrošināšanu saistītas profesijas, kā grāmatvedis, sabiedrisko attiecību speciālists, mārketinga speciālists. Uzņēmumi saprot, ka bez šīm atbalsta funkcijām nespēs sekmīgi konkurēt tirgū. Uzlabojoties valsts ekonomikai, nepieciešams ne vien produktus saražot, bet arī sekmīgi realizēt vietējos un ārvalstu tirgos. Tas paver plašas iespējas jauniešiem, kas plāno studēt attiecīgajās profesijās, galvenais izvēlēties labāko izglītības iestādi!"

Detalizētus darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un profesiju TOPa rezultātus iespējams aplūkot karjeras portālā www.prakse.lv.

Informāciju sagatavoja prakse.lv.

Iepazīsti visas LLU studiju programmas un to uzņemšanas prasības –

LLU Studiju programmu katalogā!

Uzņemšana LLU notiks no 25.jūnija līdz 8.jūlijam!

Ilvija Melne
Publicēts: 17.06.2014 09:34Komentē šo rakstu
 Ienākt ar: draugiem.lvKomentēt izmantojot Twitter
*Komentārs
Publicējot komentāru Jūs piekrītat noteikumiem
* - obligāti aizpildāmie lauki

llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG