WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 


Noslēgusies pieteikumu iesniegšana studijām LLUgalerija

Ar Uzņemšanas nakts pasākumu 8.jūlijā noslēgusies pieteikumu iesniegšana uz pamatstudijām 11 Latvijas augstskolās, tostarp LLU, kā arī mūsu universitātes maģistra programmām.
Foto: Agita Gabranova

Reflektantu pieteikumos uz pamatstudijām 2014./2015. studiju gadam LLU studiju programmas atzīmētas 3400 reižu, kas ir trešais augstākais rādītājs starp 11 Latvijas augstskolām, kuras piedalās vienotās uzņemšanas sistēmā. Turpretim kā galvenā prioritāte LLU minēta 902 gadījumos. Visbiežāk reflektanti ir izvēlējušies pilna laika studijas, un mazāku interesi izrādījuši par nepilna laika studijām.

Lielākais pieteikumu skaits ar pirmo prioritāti saņemts pamatstudiju programmās "Lauksaimniecība", "Veterinārmedicīna" un "Mežinženieris", kurās šobrīd ir sīvākā konkurence uz valsts finansētajām budžeta vietām. Ceturtajā un piektajā vietā ierindojušās "Ekonomika" un "Datorvadība un datorzinātne". Visas minētās studiju programmas saņēmušas vairāk kā 50 pirmās prioritātes pieteikumus, tādējādi reflektanti tās izvēlējušies kā savu galveno studiju virzienu.

"Šogad vērojama salīdzinoši augstāka reflektantu informētība par vienotās uzņemšanas sistēmas darbību, jo mazāks ir to reflektantu skaits, kas pirms nākšanas uz universitāti nav aizpildījuši elektronisko pieteikumu. Jaunieši ir zinoši un labāk orientējas prioritāšu izvēlē nekā tas bija pirms pāris gadiem. Līdz ar to pieteikumu pieņemšana noritēja bez starpgadījumiem", atklāj LLU Informācijas sistēmu daļas vadītāja Sandra Sproģe.

Tostarp maģistra programmās saņemti 411 pieteikumi uz pilna laika, bet 23 pieteikumi uz nepilna laika studijām. Kopumā lielākais pieteikumu skaits saņemts uz programmām "Ekonomika", "Lauksaimniecības inženierzinātne", "Pārtikas zinātne", "Meža ekonomika un politika", "Informācijas tehnoloģijas" un "Uzturzinātne". Taču augstākais konkurss uz valsts finansētajām budžeta vietām izveidojies programmā "Meža ekonomika un politika", kurā konkursa koeficients ir 4,14 cilvēki uz vienu vietu, kā arī "Zemes ierīcība" ar 3,67 cilvēkiem un "Meža darbi un tehnika" ar 3,17 cilvēkiem uz vienu vietu.

Pamatstudiju reflektanti pirmās konkursa kārtas rezultātus uzzinās 11.jūlija vakarā, kad saņems sms telefonā un ziņojumu e-pastā par iegūto studiju vietu. Turpretim topošie maģistranti par konkursa rezultātiem tiks informēti fakultātēs no 14. līdz 18. jūlijam, ierodoties uz pārrunām un studiju līgumu slēgšanu.

Studiju līgumu slēgšana ar studiju vietu ieguvušajiem reflektantiem notiks LLU fakultātēs no 14. līdz 18. jūlijam. Provizoriski paredzams, ka no 23. jūlija līdz 13. augustam tiks izsludināta papilduzņemšana uz vakantajām studiju vietām. Interesentus lūdzam sekot līdzi jaunākajai informācijai LLU mājas lapā.

 

Lana Janmere
Publicēts: 09.07.2014 12:03Komentē šo rakstu
 Ienākt ar: draugiem.lvKomentēt izmantojot Twitter
*Komentārs
Publicējot komentāru Jūs piekrītat noteikumiem
* - obligāti aizpildāmie lauki

llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG