WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

LLU – populārākā reģionālā augstskola reflektantu vidū

Vienotajā uzņemšanā, kurā piedalījās 11 augstskolas, LLU ir saņēmusi visvairāk pamatstudiju reflektantu pieteikumus reģionālo augstskolu konkurencē, un salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu nav piedzīvojusi būtisku studētgribētāju kritumu, ziņo laikraksts Diena.
Foto: Agita Gabranova

Par spīti sliktajām demogrāfiskajām prognozēm, reģionālās augstskolas šogad strauju jauno studentu skaita kritumu neprognozē. Jau pirmajā uzņemšanas kārtā aizpildītas gandrīz visas budžeta vietas, kā arī pieprasītas ir maksas vietas. Nemainīgi populāras paliek sociālo zinātņu programmas, savukārt, lai iestātos, piemēram, eksakto zinātņu studiju programmās, nereti studētgribētājiem nav pietiekamu zināšanu, uz ko norāda vidējās atzīmes, beidzot vidusskolu, ziņo laikraksta Diena pārstāve Anna Bērziņa.

Tostarp LLU kopumā ir saņēmusi 3400 pamatstudiju pieteikumus, no tiem 902 pieteikumi ar prioritāti, kas ir augstākais rādītājs reģionālo augstskolu konkurencē. Salīdzinājumam Daugavpils universitātē iesniegti 329 pirmās prioritātes pieteikumi, Liepājas universitātē – 284, Vidzemes augstskolā – 262, Rēzeknes augstskolā – 241, bet Ventspils augstskolā – 188 pirmās prioritātes pieteikumi.

Kā laikrakstam Diena paskaidrojusi Studiju daļas galvenā speciāliste uzņemšanas jautājumos Rasma Veinberga, LLU no 720 budžeta vietām šobrīd ir aizpildītas 635 vietas. Tomēr tā bijis arī pērn – visas budžeta vietas aizpildītas papilduzņemšanā augustā.

Optimistiski uzņemšanas rezultātus šobrīd vērtē arī citu reģionālo augstskolu pārstāvji. Lai gan vidusskolu beidzēju skaits šogad ir krities, studijām piesakās tie, kas vidusskolu beiguši pirms gada vai arī agrāk.

Lana Janmere
Publicēts: 16.07.2014 14:48llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG