WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 


Universitātē viesojas Gerhardu stipendijas pārvaldītāja I. Ozola no ASVgalerija

“Mēs meklējam zinātkārus jauniešus, kuru sapņi un idejas veido paralēles attīstībai laukos, “ norāda Artūra un Ērikas Gerhardu stipendijas pārvaldītāja Inguna Ozola, 4. augustā viesojoties LLU un radot iespēju tuvāk iepazīties ar četriem esošajiem stipendiātiem.
Foto: Agita Gabranova

Ar LLU vadības pārstāvjiem un topošajiem speciālistiem, stipendiātiem, 4. augustā iepazinās Gerhardu stipendijas pārvaldītāja Inguna Ozola, kura Latvijā ieradās no ASV. Līdz ar stipendijas dibinātāja Artūra Gerharda aiziešanu viņsaulē, kundzes pienākums ir turpināt stipendiātu izvērtēšanu, kas iekļauj arī pārskatu jauniešu eseju klāstā.

Jau desmit gadus bijusī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas (tā laika Jelgavas 1. ģimnāzijas) angļu valodas skolotāja ar vīru Pēteri Ozolu ikdienu pavada Floridā. Ar LLU kundzei saistās īpašas emocijas - šeit I. Ozola absolvēja maģistra studijas pedagoģijā -, savukārt augstskolā apgūtās zināšanas palīdzēja iegūt kāroto pedagoģes profesiju arī Floridā, kur kundze pasniedz angļu valodu ASV imigrantiem. Turpretim Ingunas Ozolas vīra senā pazīšanās ar Gerharda kungu kļuva par iemeslu ģimeņu ciešajai draudzībai, kā rezultātā jaunieviestās stipendijas pārvaldītāju gods tika piešķirts tieši Ozolu ģimenei.

Ingunu Ozolu pavadīja arī Gerhardu stipendijas komisijas pārstāve un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas latviešu valodas skolotāja Vita Hermane, kura ikgadēji piedalās Gerhardu stipendijas kandidātu izvērtēšanā.

Līdz šim Gerhardu stipendiju ieguvuši četri aktīvi jaunieši, kuru studiju dzīve mijas ar nepārtrauktu saimniecisko darbību savā dzimtajā pusē. Par pirmo stipendiāti 2010. gadā kļuva Veterinārmedicīnas fakultātes 5. kursa studente Baiba Grāvere no Dikļiem, kā otrais Gerhardu stipendijas ieguvējs tika godināts Tehniskās fakultātes 4. kursa students Ivars Straņķis no Rundāles novada, savukārt Lauksaimniecības fakultātātes 3. kursa studente Agita Medne, kuras dzimtā puse ir Tukuma novads, stipendiju ieguva 2012. gada rudenī, bet 2. kursa studente Annija Marta Jurgevica ir jaunākā stipendiāte no Jelgavas novada.

Studiju prorektors Kaspars Vārtukapteinis norāda, ka stipendija sniedz lielu atbalstu un ievirza studentu mērķtiecīgā gultnē: "Patiess prieks par cilvēkiem, kuri rūpējas par mūsu jauniešu labklājību. Pienāks brīdis, kad arī studenti, jau būdami speciālisti attiecīgā nozarē, varēs kļūt par devējiem."

Sarunu gaitā tika aktualizēti jautājumi par stipendiātu nākotnes perspektīvām. Jaunieši atklāja savas saimnieciskās darbības jomas, iepazīstināja viešņas ar interesantākajiem atmiņu stāstiem no studiju un saimnieciskās dzīves. "Artūra un Ērikas Gerhardu stipendija sniedz brīnišķīgu iespēju materiāli nodrošināt patstāvīgu dzīvi Jelgavā. Līdzekļi tiek ieguldīti savas personības izaugsmē, kā arī saimniecības attīstībā, " pauž stipendiāti.

Artūra un Ērikas Gerhardu stipendija, kas paredzēta jauno speciālistu piesaistei Latvijas lauksaimniecībai, tika dibināta LLU Attīstības fondā 2009. gadā. Stipendijas mērķis ir finansiāli atbalstīt LLU pilna laika lauksaimniecības, mežsaimniecības, pārtikas zinātnes un tehnoloģiju, veterinārmedicīnas, lauksaimniecības tehnikas inženierzinātnes vai lauku inženierzinātnes studējošos.

 

Agita Gabranova
Publicēts: 05.08.2014 08:35Komentē šo rakstu
 Ienākt ar: draugiem.lvKomentēt izmantojot Twitter
*Komentārs
Publicējot komentāru Jūs piekrītat noteikumiem
* - obligāti aizpildāmie lauki

llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG