WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Iepazīsti studiju vidi LLU pirmkursnieku praksē!

Augusts tuvojas izskaņai, liecinot par jaunā studiju gada sākšanos. Tas ir signāls vērt augstskolas durvis jaunajiem studentiem, kuri tradicionāli kolēģus pirmo reizi sastaps jau 18. augustā pirmkursnieku praksē.
Foto: no LLU arhīva

Arvien pierādās fakts, ka pirmkursnieku prakse ir lieliska iespēja jaunajiem studentiem iepazīt labāk savu studiju vidi, jaunos studiju biedrus un, protams, Jelgavu, kas daudziem studentiem uz turpmākajiem četriem gadiem kļūs teju par viņu otrajām mājām. Nav noslēpums, ka tieši šajās praksēs jaunie censoņas sastop savus turpmākos istabas biedrus, brīvā laika kompanjonus vai atsevišķos gadījumos pat savas otrās pusītes.

Kā ierasts, pirmajās prakses nedēļas dienās – 18. un 25. augustā – visiem pilna laika pamatstudiju pirmā kursa studentiem obligāti jāapmeklē ievadapmācības, kurās darba aizsardzības speciālisti stāstīs par to, kā studiju laikā rūpēties par savu un citu cilvēku drošību.

Ievadapmācību laikā studenti tiks iepazīstināti ar LLU iekšējās kārtības noteikumiem, dažādiem drošības noteikumiem, iespējamiem riskiem, kā arī tiks instruēti par nepieciešamo rīcību nelaimes gadījumos un ārkārtas situācijās.

LLU darba drošības un civilās aizsardzības speciālists Vladimirs Arsjonovs informē, ka dati par ievadapmācības apmeklēšanu tiks ievadīti studenta LLU Informācijas sistēmas kontā. Studenti, kuri viņiem noteiktajā laikā nevarēs iziet ievadapmācības, drīkstēs piedalīties jebkurās ievadapmācības nodarbībās, kuras tiks organizētas arī citās LLU fakultātēs vai Saimnieciskā dienesta zālē, par ko tiks paziņots vēlāk.

Pēc ievadapmācību noklausīšanās studentiem tiks ierādīts saimnieciskais darbs fakultātēs, dienesta viesnīcās, Jelgavas pilī un citās universitātes struktūrvienībās, kur pirmkursnieku ieguldītais darbs vainagosies kā nozīmīgs atbalsts universitātes vides sakārtošanā pirms jaunā studiju gada.

Studentu ieguvumi no prakses:

  • iepazīsiet kursa biedrus, vecāko kursu studentus;
  • satiksiet un varēsiet izvēlēties savus jaunos kopmītņu istabas biedrus un kaimiņus;
  • iepazīsiet augstskolas ēkas un to plānojumu;
  • iepazīsiet Jelgavas pilsētu un izbaudīsiet tās studentisko gaisotni;
  • centīgākie un apzinīgākie praktikanti tiek apbalvoti Azemitologa svētkos.

Prakses laikā jauniešiem no tālākām Latvijas vietām ir iespēja dzīvot LLU dienesta viesnīcā bez maksas. Studentiem, kuri Jelgavā ieradīsies dienu vai vairākas iepriekš, jāsazinās ar savas fakultātes dienesta viesnīcas pārvaldnieku.

Ja praksi nav iespējams nostrādāt tā paredzētajā nedēļā darba vai citu nopietnu apsvērumu dēļ, to var izdarīt arī studiju gada laikā, iepriekš brīdinot savas fakultātes dekanātu.

Ar Jelgavas un pils karti var iepazīties sadaļā "Studentiem".

 

Agita Gabranova
Publicēts: 13.08.2014 11:43llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG