WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Rektore I. Pilvere: Inženieri tautsaimniecībā būs pieprasīti, it īpaši tie, kas studijas sāks tagad!

Jauno studentu uzņemšana LLU tuvojas noslēgumam. Kā liecina šobrīd apkopotie uzņemšanas rezultāti, pamatstudijas 1. septembrī sāks 975 studenti, bet maģistrantūrā studēs 297 topošie maģistri.
Foto: no LLU arhīva

Lai gan uzņemšana līdz 29. augustam vēl turpināsies, jau tagad redzams, ka studēt gribošo jauniešu skaits nav būtiski samazinājies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

"Uzņemšanas rezultāti ir pagājušā gada līmenī. Neliels samazinājums kopējā uzņemto studentu skaitā skaidrojams ar iepriekšējā studiju gadā veiktajām izmaiņām valsts finansēto studiju vietu sadalē, jo socioloģijas un pedagoģijas programmām vairāk nav tā saukto "budžeta" vietu. Turklāt iepriekš bija arī liels pieplūdums studējošo mežinženieru programmā, ko radīja A/S "Latvijas Valsts meži" lēmums darbiniekiem nodrošināt augstākās izglītības ieguvi un kas īslaicīgi palielināja studējošo skaitu šajā vienā programmā," vērtē rektore Irina Pilvere.

Rektore arī norāda, ka cēlies programmas "Lauksaimniecība" prestižs, kur izdevies aizpildīt visas valsts finansētās studiju vietas un vēl papildus uzņemt jauniešus maksas studijās. Mazāka ir jauniešu interese par inženierzinātņu programmām, lai gan atsevišķās no tām grupas ir nokomplektētas.

"Kopumā šobrīd, kad vēl rit pēdējās divas uzņemšanas nedēļas, universitātē nav aizpildītas 12% no visām valsts finansētajām pamatstudiju vietām. Aicinu jauniešus, kas vēl nav izlēmuši, ko studēt, nebaidīties no inženierzinātnēm. Kaut gan tajās ir komplicētas studijas, mūsu universitātē daudz tiek strādāts, lai atbalstītu jauniešus, palīdzētu viņiem papildus "aizpildīt zināšanu robus" matemātikā, fizikā vai ķīmijā. Jau pašlaik laukiem nepieciešamo inženierzinātņu speciālistu pieprasījums darba tirgū ir augsts. Inženieri tautsaimniecībā būs pieprasīti, it īpaši tie, kas studijas sāks tagad. Un ceru, ka arī to prestižs sabiedrībā turpmākajos gados celsies," tā I. Pilvere.

LLU šobrīd vēl piedāvā valsts finansētas pamatstudiju vietas inženierzinātņu programmās "Būvniecība", "Vides un ūdenssaimniecība", "Zemes ierīcība", "Lauksaimniecības inženierzinātne", "Lauksaimniecības enerģētika", "Mašīnu projektēšana un ražošana" un "Kokapstrāde".

Uzņemšana turpinās arī citās studiju programmās, kur pieejamas maksas studiju vietas. Interesentiem ir iespējas izvēlēties vai nu pilna, vai nepilna laika studijas, vai arī iegūt augstāko izglītību e-studiju vidē. Detalizēta informācija par studiju programmām un uzņemšanai nepieciešamajiem dokumentiem iegūstama LLU mājas lapā.

Lana Janmere
Publicēts: 20.08.2014 08:49llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG