WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

LLU diskutē par precīzās lauksaimniecības un mežsaimniecības instrumentu izmantošanu praksē

No 15. līdz 17. septembrim Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiek 18. starptautiskā konference "Information Systems for Agriculture and Forestry" (ISAF 2014), lai veicinātu informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) inovācijas lauksaimniecībā un mežsaimniecībā.
Konferences organizatoru pārstāvis Karels Čarvats
Foto: Everita Pļavniece

Konferences mērķis ir veicināt IKT atklātās inovācijas lauksaimniecībā, kurā jaunākie zinātniskie pētījumi ir ciešā sadarbībā ar dažādām ieinteresētajām grupām un lietotājiem.

"ISAF 2014" ir ne tikai zinātniskā konference, bet arī diskusiju vieta dažādām ieinteresēto personu grupām – zinātniekiem, lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un meža īpašniekiem, konsultantiem, politiķiem un ierēdņiem. Tās ietvaros organizētas divas darba grupas "Open Data for Agriculture, Forestry, Environment and Rural development" un"Open Data Hackathon", kuru radītās idejas tiks prezentētas konferences apmeklētājiem noslēguma dienā.

Konferences plenārsēdi 15. septembrī atklāja kluba "Ossiach" pārstāvis no Čehijas Karels Čarvats (Karel Charvat), kurš uzsvēra, ka konferencē piedalās daudzu Eiropas valstu pārstāvji un tā ir lieliska iespēja iegūt dažādu pieredzi un atziņas par informācijas sistēmu inovācijām lauksaimniecībā un mežsaimniecībā. Turklāt Zemkopības Ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols atklāja, ka būtisks ilgtspējīgas attīstības nosacījums ir sinerģijas veidošana starp ekonomisko izdevīgumu un videi draudzīgu uzņēmējdarbību un ka informācijas tehnoloģijas un atvērtie dati ir instruments šīs sinerģijas un līdzsvara nodrošināšanā.

Klātesošos sveica arī LLU rektore Irina Pilvere, Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Zemnieku saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja, kā arī uzņēmēju pārstāvis no Baltic Open Solutions Center Kaspars Skalbergs.

Konferencē aicināti piedalīties lauksaimniecības un mežsaimniecības zinātnieki un praktiķi, jo tā ir īpaša izdevība uzzināt informāciju par jaunākajiem sasniegumiem dažādās tautsaimniecības nozarēs un informācijas tehnoloģiju (IT) pielietojumu tajās.

Lana Janmere
Publicēts: 15.09.2014 17:12llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG