WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Lepojamies ar LLU zinātniekiem, kas apbalvoti konkursā "Sējējs – 2014"!

17. septembrī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sveica konkursa "Sējējs – 2014" laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, lauku uzņēmējus, mazpulkus un zinātniekus lauksaimniecībā.
Foto: www.lvportals.lv

Šogad laureātu nosaukumus, diplomus un balvas piešķīra sešās konkursa nomināciju grupās: "Gada lauku saimniecība", "Gada uzņēmums pārtikas ražošanai", "Ģimene lauku sētā", "Jaunais veiksmīgais zemnieks", "Rītdienas sējējs – mazpulks", "Zinātne lauku attīstībai".

Konkursa grupā "Zinātne lauku attīstībai" izvērtēšanai tika iesniegti pieci jauno zinātnieku pētījumi un divi zinātnieku grupu kopdarbi. Laureāta tituls piešķirts darbam "Latvijas iedzīvotāju pārtikā lietojamās gaļas raksturojums", kas sagatavots bijušajā zinātniskajā institūtā "Sigra". Tā autori ir arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) zinātnieki un mācībspēki, kurus konkursā pārstāv Lauksaimniecības fakultātes profesore Daina Kairiša.

Turpretim veicināšanas balvas šajā kategorijā ieguvuši Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes docente Sandija Zēverte – Rivža par pētījumu "Risku izvērtējums atjaunojamās enerģijas ražošanā lauku saimniecībās Latvijā" (zinātniskā vadītāja, profesore Irina Pilvere) un LLU zinātnieku grupa par darbu "Moderna piena ražošanas ferma: tehnoloģija, tehnika, apsaimniekošana", kura redaktors ir Tehniskās fakultātes profesors Juris Priekulis.

Kā informē Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Kalniņa, konkursa "Sējējs" apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums "Sējējs" – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi. Šogad veicināšanas balvas un diplomus kopumā saņēmuši 12 konkursa dalībnieki visās konkursa grupās.

 

Lana Janmere
Publicēts: 17.09.2014 21:17llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG