WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 


Inaugurēta LLU jaunā rektore Irina Pilveregalerija

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) vēsturē turpmāk būs vēl viens nozīmīgs datums - 2014. gada 26. septembris, kad tika inaugurēta 16. rektore, profesore Irina Pilvere.
Foto: Ruslans Antropovs

Inaugurācijas ceremonija bija daļa no svinīgās Konventa sēdes LLU Aulā, kurā jaunā rektore Irina Pilvere, kas amata pienākumus sāka pildīt no 1. jūlija, tika simboliski iesvētīta rektora amatā un deva svinīgo solījumu, turot savu roku uz LLU Satversmes.

Konventa un Senāta priekšsēži Voldemārs Bariss un Imants Liepa I. Pilverei uzlika rektora ķēdi, kas ir apliecinājums viņas godpilnajam amatam un simbolizē smagus pienākumus un atbildību. Taču novēlēja, lai šī ķēde nekad nespiestu rektores sirdi un prātu.

Uzrunājot sēdes dalībniekus, rektore atzina, ka šobrīd izjūt milzīgu atbildību par universitātes likteni un uz viņu liktajām cerībām, ko vēl lielāku padara augstskolas dižā, 151 gadu ilgā pagātne. Tajā I. Pilvere īpaši akcentēja Valsts un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa vārdu, kas 1938. gada 23. decembrī izsludināja likumu "Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Satversme". Līdz ar to rektore vairākkārtīgi aicināja ieklausīties K. Ulmaņa teiktajā, kas kalpo par universitātes virzītājspēku arī šodien.

"K. Ulmanis reiz ir teicis: "Tavs lepnums lai ir nevis Tava nama stāvu skaits, bet tas gars, kas Tavā namā mīt!" Mūsu lepnums ir mūsu absolventu gars! Šodien mēs esam ievērojami spēcīgāki kā 75 gadus atpakaļ. Latvijā strādā liels skaits mūsu bijušo studentu, – un pēckara gados vien LLU ir beiguši gandrīz 53000 absolventi. Valsts izaugsme atkarīga no mūsu absolventu darba un mūsu absolventi strādā visā Latvijas teritorijā, praktiski visos uzņēmumos, iestādēs, pašvaldībās, arī valdībā un Saeimā" tā I. Pilvere.

Raugoties nākotnē, I. Pilvere atklāja nepieciešamību veidot jaunu LLU stratēģiju, kuras izpilde veicinātu universitātes attīstību un veidotu to par spēcīgu bioekonomikas izglītības un pētniecības centru.

"Mūsu universitātei ir nepieciešams sapnis par nākotni. Tāds, lai to izdzirdot, arvien vairāk studentu gribētu pie mums mācīties, lai arvien vairāk mācībspēku gribētu tieši pie mums strādāt, lai arvien vairāk zinātnieku gribētu pie mums veidot savas karjeras. Es esmu pārliecināta, ka jaunās LLU stratēģijas veidošanas procesā mēs spēsim definēt šo sapni, lai pēc 10 gadiem cilvēki par mums domātu labāk, nekā mēs patiesībā būsim. Strādāsim tā, lai līdzās Latvijas jaunajai Gaismas pilij arvien vairāk spīdētu Zinību pils šeit Jelgavā. Darīsim to soli pa solim, priecāsimies par katru panākumu, tos krāsim kā dārgumus" teica jaunā rektore, noslēdzot inaugurācijas runu.

Rektori I. Pilveri ar savu klātbūtni inaugurācijas ceremonijā bija pagodinājuši ne tikai LLU Konventa dalībnieki un citi universitātes darbinieki un studenti, bet arī Latvijas Valsts ministru prezidente Laimdota Straujuma, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, Jelgavas pilsētas un novada mēri Andris Rāviņš un Ziedonis Caune, Ozolnieku novada priekšsēdētājs Pēteris Veļeckis, Latvijas un ārvalstu augstskolu rektori un LLU sadarbības partneri.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma, sveicot rektori, atzina, ka viņai ir liels gods sveikt rektori – sievieti pēc daudziem vīriešu valdīšanas gadiem un priecājas par LLU studentiem, kuros ir redzams seno latviešu spīts.

"Es redzu nākotni bioekonomikai un LLU kā vadošajai augstākās izglītības un zinātnes iestādei šajā nozarē", izteicās L. Straujuma.

Līdzīgus apsveikuma vārdus LLU kolektīvam un rektorei veltīja arī ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, kurš apsveica universitātes Konventu ar pareizu izvēli, izraugoties jaunu rektoru, un sagaida, ka LLU turpmāko 10 gadu laikā kļūs par lauksaimniecības un mežsaimniecības nozaru dzinējspēku.

"Šobrīd ir pienācis Jūsu laiks! Lai darbos realizējas viss Jūsu teiktais un veiksme pavada visu LLU kolektīvu. Lai Jums ir stingra, noteikta roka, bet arī maigums it visā, ko darāt", rektori I. Pilveri sveica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Rektori LLU Aulā arīdzan sveica pašvaldību, augstākās izglītības institūciju un LLU sadarbības partneru pārstāvji, vēlot mērķu sasniegšanu un universitātes veiksmīgu attīstību.

Klātesošos Konventa sēdes dalībniekus priecēja studentu apsveikumi, kā arī LLU mācību centra "Mušķi" zirgu figurālās jāšanas priekšnesums Jelgavas pils pagalmā.

Rektore Irina Pilvere ir 16. LLU rektore, turklāt tikai otrā rektore - sieviete, kas tika ievēlēta amatā šī gada 7. maija Konventa sēdē. Turklāt inaugurācijas ceremonija kā tradīcija LLU dibināta 2002. gadā, kad rektora amatā tika inaugurēts profesors Pēteris Bušmanis.

Lana Janmere
Publicēts: 26.09.2014 14:30llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG