WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

LLU studenti saņem Līvānu novada stipendiju

No 49 pretendentiem, 11. un 13. oktobrī Līvānu novadā notikušajā stipendijas komisijas sēdē, astoņiem Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) jauniešiem tika piešķirta Līvānu novada atbalsta stipendija studējošajiem ar labām, teicamām un izcilām sekmēm.
Foto: no mgazeta.com

Šogad stipendiju saņēma 32 jaunieši no dažādām Latvijas augstskolām, starp kuriem LLU pārstāv Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studiju programmas "Ekonomika" studentes – Ieva Rusiņa un Evelīna Lukašenkova, Meža fakultātes pamatstudiju programmas "Mežzinātne" studente – Krista Zeiliņa, studiju programmas "Koksnes materiāli un tehnoloģija" maģistrants Lauris Brūvers, Teniskās fakultātes studiju programmu "Lauksaimniecības enerģētika" un "Lauksaimniecības inženierzinātne" pārstāvji – Laila Zalāne un Jānis Pudāns, kā arī Pārtikas tehnoloģijas fakultātes topošā pārtikas tehnoloģe Alīna Polipartova.

Līvānu novada atbalsta stipendija tiek piešķirta jau kopš 2004. gada, un 2014./1015. studiju gadā kopumā sastāda 32 900 eiro.

Topošā "mežzine" K. Zeiliņa norāda, ka Līvānu novada atbalsts ieņem svarīgu lomu jauniešu studiju dzīvē: "Piešķirtie līdzekļi dod iespēju segt studiju izmaksas, tādējādi radot iespēju izvairīties no kredītsaistībām. Tai pat laikā vieglāk ir arī ģimenēm, kuru pienākums ir atbalstīt savus bērnus un nodrošināt tiem pienācīgu izglītību."

Savukārt I. Rusiņa uzskata, ka, atbalstot studentus, novads un uzņēmēji parāda to, ka izglītība Latvijā tiek novērtēta.

"Mūsdienās daudzi jaunieši studiju vietā izvēlas izbraukšanu no valsts, taču, piešķirot attiecīgus līdzekļus, novads atbalsta studentu izvēlēto "ceļu", kas pilnīgi noteikti nav no tiem vieglākajiem," tā topošā ekonomiste.

Stipendiāti neslēpj, ka iegūtie līdzekļi tiks izmantoti mācību procesa nodrošināšanai, ceļa izdevumu segšanai, kā arī dzīvošanai pilsētā.

"Lai nokļūtu no Jelgavas līdz mājām, ir jāpārvar 250 km liels attālums. Ir patiess prieks, ka dzīvoju novadā, kas sniedz šādu atbalstu, jo turpmāk par ceļa izdevumiem nevajadzēs raizēties," atklāj L.Zalāne.

Līvānu novada mācību stipendija jauniešu studijām augstskolās ir nodibināta ar mērķi atbalstīt centīgus studentus, kuri uzrādījuši labas un teicamas sekmes mācībās, kā arī ar mērķi attīstīt intelektuālo potenciālu, īpaši eksakto zinātņu jomās, veicināt izglītotās jaunatnes daļas atgriešanos dzimtajā pilsētā un jaunu darba vietu radīšanu.

Agita Gabranova
Publicēts: 26.10.2014 22:12llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG