WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 


Somijas vēstnieku pārsteidz LLU vēsturiskā gaisotne un inovatīvi zinātniskie sasniegumigalerija

10. novembrī Jelgavā viesojās Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanen. Līdztekus dažādu citu pilsētas objektu apskatei vēstniecības pārstāvji arī iepazinās ar Jelgavas pili, tās vēsturi un pils saimniekiem – LLU un tās darbības virzieniem.
Foto: Ruslans Antropovs

Somijas vēstniecības viesi tika iepazīstināti ar galvenajiem LLU darbības virzieniem, fakultātēm un studiju un zinātnes specifiku. Īpaša uzmanība sarunu gaitā pievērsta līdzšinējai universitātes sadarbībai ar Somijas zinātniskajiem institūtiem un uzņēmējiem, turklāt LLU mācībspēki un zinātnieki ir ieinteresēti turpināt aizsāktos pētījumus un meklēt jaunus sadarbības partnerus Somijā.

"Mēs varam lepoties ar vairākiem Latvijas – Somijas kopīgiem pētījumiem dažādās tematiskajās jomās. Tehniskās fakultātes zinātnieki partnerībā ar uzņēmumu "Neste" pētījuši biodegvielas izmantošanas iespējas dīzeļa dzinējos, tādējādi veicinot atjaunojamās enerģijas pielietojumu transportlīdzekļos. Turpretim ESAF pētnieki kopā ar Somijas un Zviedrijas kolēģiem izstrādājuši pirmo mārketinga pētījumu zirgkopības nozarē Baltijas reģionā, kā rezultātā uzņēmējiem ir pieejama labo prakšu rokasgrāmata, kas izmantojama uzņēmējdarbības diversificēšanai un attīstībai," atklāj Starptautiskās sadarbības centra vadītājs Voldemārs Bariss.

Vēstniekam tika sniegta iespēja apskatīt iepriekš veikto pētījumu rezultātus un inovatīvus produktus, kas radīti LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centrā un kuru attīstīšana varētu ieinteresēt arī Somijas uzņēmējus. Līdz ar to sarunu gaitā atklājās potenciālie sadarbības virzieni nākotnē.

Paralēli universitātes mūsdienu sasniegumiem viesus pārsteidza arī tās bagātā vēsture un Jelgavas pils pārvērtības vairāku gadsimtu garumā, par kurām stāstīja LLU Muzeja vadītāja Ginta Linīte.

Vizītē LLU bija ieradušies Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanen, vēstnieka vietniece Anna-Mari Hämäläinen, konsule/kultūras atašeja Asta Puolakka, vēstnieka asistente Karīna Klancberga, vēstnieka kundze Tina Nordqvist, FINPRO pārstāve Lolita Pankova, Somijas Tirdzniecības ģildes Latvijā sekretārs Kimmo Koroilahti. Somijas vēstniecības pārstāvjus pavadīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Jelgavas pilsētas domes Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte, Jelgavas pilsētas domes Ārējo sakaru un starptautisko attiecību galvenā speciāliste Anna Zeņina.

Lana Janmere
Publicēts: 10.11.2014 21:24llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG