WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

AS "Putnu fabrika Ķekava" aicina praksē LLU studentus jau nākošajā studiju semestrī

17. decembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) viesojās AS "Putnu fabrika Ķekava" pārstāvji, lai tiktos ar rektori Irinu Pilveri, fakultāšu pārstāvjiem un pārrunātu sadarbības iespējas ar universitāti. Uzņēmums ir gatavs nodrošināt vairāku fakultāšu studentiem prakses vietas, sākot ar nākošo studiju semestri.
Foto: Lana Janmere

LLU viesojās uzņēmuma vadības grupa, ko pārstāvēja Edgars Godmanis, Lilita Bojāre, Tatjana Lisakovska un Kristine Jacino. Sarunas laikā ar LLU rektori Irinu Pilveri, Pārtikas tehnoloģijas fakultātes asociēto profesori Tatjanu Rakčejevu un Veterinārmedicīnas fakultātes profesori Andu Valdovsku viesi izteica vēlmi sadarboties ar universitāti gan studiju procesa nodrošināšanā, piedāvājot studentiem prakšu vietas, gan pētniecības jomā ar zinātniekiem. Turklāt panākta vienošanās par oficiāla sadarbības līguma slēgšanu 2015. gadā.

Viens no galvenajiem vizītes mērķiem bija profesionālu darbinieku piesaiste putnkopības uzņēmumam nākotnē. Turklāt A/S "Putnu fabrika Ķekava" vēlas nodarbināt ne tikai LLU studentus, bet arī veidot sadarbību ar pētniekiem, lai veicinātu inovatīvu risinājumu izstrādi broileru gaļas ražošanas un tās pārstrādes procesos.

"Mūsu uzņēmumā tiek nodrošināts pilns ražošanas cikls no olas līdz pat kūpinātai vistai, līdz ar to esam ieinteresēti gan jauno inženieru, lauksaimnieku un veterinārmedicīnas speciālistu, gan ekonomistu un pārtikas tehnologu nodarbināšanā. Šobrīd veidojam investīciju plānu tuvākajiem 3 gadiem un saprotam, ka uzņēmumam nepieciešami jauni speciālisti, kam varētu nodot vecāko darbinieku pieredzi un zināšanas, kā arī pieredzējuši pētnieki, kas palīdzētu inovāciju ieviešanā," atklāj valdes loceklis Edgars Godmanis.

Ņemot vērā studentu zemo interesi par putnkopību un zināšanu trūkumu par uzņēmuma darbību, E. Godmanis un I. Pilvere vienojās, ka dažādu jomu topošajiem speciālistiem tiks nodrošinātas mācību ekskursijas uzņēmumā un noslēguma darbu izstrādē piedāvātas uzņēmumam nepieciešamas pētniecības tēmas. Uzņēmums jau šobrīd piedāvā sadarbību Lauksaimniecības, Tehniskās, Veterinārmedicīnas un Pārtikas tehnoloģijas fakultāšu studentiem, kas ir ieinteresēti nākošajā studiju semestrī veikt praksi vienā no lielākajiem Latvijas putnkopības uzņēmumiem.

AS "Putnu fabrika Ķekava" savu darbību uzsāka 1967. gada 21.novembrī . 2013.gada nogalē uzņēmuma lielāko daļu akciju iegādājās holdinga kompānija AB «Linas Agro Group», kas apvieno 35 uzņēmumus, kuri atrodas Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Dānijā. Holdinga uzņēmumos strādā vairāk nekā 2200 cilvēku, kuri nodarbojas ar lauksaimniecības produkcijas starptautisko tirdzniecību, agro apgādi, lauksaimniecības produkcijas ražošanu un pārstrādi, kā arī pārtikas ražošanu. Šobrīd AS "Putnu fabrika Ķekava" vidēji tiek audzēti 1,5 miljoni broileru un tirgū piedāvāti vairāk kā 80 augstvērtīgi cāļa gaļas produkti.

 

Nosaukums Datnes izmērs
PFK uzaicinājums praksei 0.3 MB
Lana Janmere
Publicēts: 17.12.2014 16:30llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG