WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Lepojamies: profesoram Genādijam Moskvinam starptautiska atzinība!

Par izcilu ieguldījumu inženierzinātnes attīstībā Eiropas zinātnes un rūpniecības asociācija Minhenē (Vācija) fizikas un matemātikas zinātņu nominācijā apbalvojusi LLU Tehniskās fakultātes (TF) profesoru Genādiju Moskvinu ar Wilhelm Leibniz Zelta medaļu.
Foto: no LLU arhīva

Prof. Genādijs Moskvins prestižajai Wilhelm Leibniz Zelta medaļai nominēts par pētījumiem mākslīgā intelekta, viedo tehnoloģiju un sistēmu attīstības jomā. Līdz šim godpilno apbalvojumu nav saņēmis neviens Latvijas zinātnieks.

G. Moskvins, kas veic arī zinātniskā eksperta darbu Eiropas Komisijā, atklāj, ka balvas iegūšana vēl vairāk motivēs turpināt iesāktos pētījumus un sadarbību ar Minhenes Tehnisko universitāti.

"Tālākie plāni zinātnē saistīti ar pētījumu veikšanu principiāli jauno, energoefektīvo, nanostrukturēto, termoelektrisko elementu izstrādāšanā un pielietošanā lauksaimniecībā, kā arī mākslīga intelekta, viedo tehnoloģiju un sistēmu attīstības jomā. Turklāt vēlos turpināt sadarbību ar Minhenes Tehnisko universitāti un to intensificēt ar uzņēmējiem energoefektīvo tehnoloģiju izstrādē un patērētāju aizsardzības jomā," stāsta G. Moskvins.

"Jūtamies pagodināti, ka mūsu kolēģis ieguvis starptautisku atzinību un ar saviem pētījumiem mākslīgā intelekta jomā spēj konkurēt ar Eiropas līmeņa zinātniekiem. Profesors Moskvins ir viens no tiem zinātniekiem, kas ļoti aktīvi iesaistās fakultātes starptautiskās sadarbības veidošanā," tā TF dekāns Ilmārs Dukulis.

Jāpiebilst, ka 2014. gadā profesors arī saņēmis Lielbritānijas, Vācijas un Krievijas zinātņu akadēmiju nomināciju - Alfrēda Nobela Zelta medaļu par izciliem sasniegumiem izgudrotājdarbībā un inovācijā. Nominācijā tika iekļauts par 202 starptautiskiem patentiem un izgudrojumiem intelektuālo dēvēju attīstības jomā. 

Leibniz-Munchen-N.JPG

 

201120146613.jpg-2.jpg

Lana Janmere
Publicēts: 03.01.2015 11:58llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG