WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Student! Atklāj sevī vēsturnieka talantu un piesakies Kārļa Ulmaņa stipendijai

Līdz šī gada 31. martam Studiju centrs pieņem pieteikumus Kārļa Ulmaņa stipendijai, uz kuru var pretendēt Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) valsts finansētā studiju vietā studējošs students vai maģistrants, kurš uzrakstījis un aizstāvējis pētījumu par K. Ulmani.
Foto: diena.lv

Kārlis Ulmanis (1877-1942) - agronoms un politiķis - bija pirmais Latvijas Republikas Ministru prezidents. Šo amatu ieņēmis vairāk kārt (1918-1921; 1925–1926; 1931; 1934-1940), bija ārlietu ministrs (1934-1936) un Valsts Prezidents (1936-1940). Lauksaimniecības izglītību ieguvis Šveicē, Vācijā un ASV, kur Nebraskas universitātē viņam piešķirts bakalaura grāds. Latvijas Universitātes Goda doktors, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) priekšteces – Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Goda biedrs. Praktisko saimniekošanu apguvis dzimtajās mājās Bērzes pagasta Pikšās, brāļa zemnieku saimniecībā Ezerkleišos, kā arī strādājot daudzos piensaimniecības un lauksaimniecības uzņēmumos. Pieminot viņa mūža devumu Latvijai, 1990. gada 1. martā Latvijas Lauksaimniecības savienība nodibināja Kārļa Ulmaņa stipendiju. Kopš 1991. gada LLU šo stipendiju piešķir studējošajiem.

Kārļa Ulmaņa stipendijas piešķiršanas mērķis ir atbalstīt talantīgus un aktīvus LLU studējošos. Studiju gadā piešķir līdz četrām stipendijām, kuru katras apmērs ir 190 EUR mēnesī.

Stipendijai var pieteikties visu fakultāšu sekmīgie, valsts budžeta finansētie studenti un maģistranti, kuri ir uzrakstījuši zinātnisku pētījumu par Kārli Ulmani, viņa darbību un aktuālajām problēmām Latvijas tautsaimniecībā, politikā un kultūrā 20. gs. 20.- 30. gados vai arī par K. Ulmaņa piemiņas muzeja "Pikšas" ieteiktajām tēmām, kuri iesaistījušies LLU sabiedriskajās aktivitātēs un kuriem ir darba pieredze kādā zemnieku organizācijā/saimniecībā (vēlama). Stipendijai nevar pieteikties pēdējā kursa studenti un maģistranti.

Zinātniski pētnieciskā darba izstrāde stipendijas pretendentiem parasti ir izaicinājums, kas ļauj atklāt sevī ne tikai pētnieka un rakstnieka, bet arī vēsturnieka talantu. Ne viens vien stipendijas ieguvējs stāsta, ka ir zinājuši par notikumiem, kas Latvijā bijuši 20.-30. gados, un K. Ulmaņa aktivitātēm, taču pētnieciskais darbs – dokumentu, laikrakstu, interviju un arhīvu materiālu analīze – ļāvis uz visu palūkoties citām acīm un iegūt nopietnāku priekšstatu par mūsu valsts vēsturi un tās izcilajām personībām.

Turklāt nav obligāti jābūt sociālo zinātņu pārstāvim, lai veiktu pētniecisko darbu. Iepriekšējā studiju gada stipendijas ieguvēji ir spilgts apliecinājums tam, ka vēstures pētnieki mīt arī inženieru vidū. 2014. gadā K. Ulmaņa stipendijas ieguva Evija Ozola-Ozoliņa no Meža fakultātes, Zigmārs Baķis un Kristaps Bandenieks no Tehniskās fakultātes un Mārtiņš Šahno no Lauku inženieru fakultātes.

Detalizēta informācija par stipendijas pieteikumu un veicamo pētniecisko darbu atrodama šeit.

Ja esat nolēmuši pretendēt stipendijai, ieteicams jau laicīgi konsultēties ar Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes asociēto profesoru Jāni Ķusi (tel. 63005616, e-pasts: Janis.Kusis@llu.lv) un Studiju centra galveno speciālisti Arnitu Lejavu-Lemberi (tel. 63005681, e-pasts: Arnita.Lejava@llu.lv).

Lana Janmere
Publicēts: 12.01.2015 17:00llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG