WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

LLU studenti aicināti izmantot iespēju apgūt citu fakultāšu piedāvātos studiju kursus

Izmantojot LLU Mūžizglītības centra piedāvāto iespēju kļūt par studiju kursu klausītāju, LLU studenti var apgūt citas fakultātes piedāvātos studiju kursus. Pēc sekmīgas izvēlētā kursa apguves studenti var arī vērsties savā fakultātē ar iesniegumu konkrēto kursu pielīdzināt studiju programmas izvēles daļas studiju kursam.
Foto: no LLU arhīva

Studiju klausītāja statusā Lauksaimniecības fakultātes mācībspēku pasniegto studiju kursu "Bioloģiskā lopkopība" apguvis arī LLU Meža fakultātes 2014.gada absolvents Kārlis Vadzītis. Jaunietis ir tīršķirnes saimniecības "SIA VACCA", kura atrodas Latvijas un Lietuvas pierobežā un nodarbojas ar Šarolē šķirnes liellopu audzēšanu, valdes loceklis, fermas pārvaldnieks un ganāmpulka pārraugs.

Viņš stāsta, ka pamatstudijās bija izvēlējies apgūt studiju programmu "Mežzinātne", bet 3.kursā saņēmis piedāvājumu pēc studijām strādāt nozarē, kas saistīta ar lauksaimniecību: "Tāpēc arī gribēju gūt nelielu teorētisku priekšstatu par sev tuvākajā nākotnē nepieciešamajām tēmām. Jebkuras zināšanas un pieredze paplašina cilvēka redzes loku. Tā tas bija arī manā gadījumā, un praksē ir noderējis daudz kas no apgūtā. Taču, ja kaut kas vēl nav noderējis, tad tas, iespējams, noderēs vēlāk," uzskata K.Vadzītis.

Jaunietis arī papildina: "Pamatstudijās ir studiju kursi, kas reizēm nešķiet saistoši, bet tie ir jāapgūst studiju programmas ietvaros. Loģiski, ka studentiem samazinās interese par šiem priekšmetiem. Bet studiju kursa, kuru studenti ir izvēlējušies paši, apguvē ir redzama daudz lielāka ieinteresētība un atdeve, jo neviens taču neizvēlās mācīties tādu kursu, kas nešķiet saistošs! Droši vien Lauksaimniecības fakultātes students, kurš atnāktu uz izvēles kursu Meža fakultātē, novērotu to pašu, turklāt cilvēkiem ar vienādām interesēm vienmēr būs interesanti studēt kopā. Un, runājot par studentisko atmosfēru, domāju, ka LLU par to nevar sūdzēties nevienā fakultātē."

Par studiju kursa "Bioloģiskā lopkopība" noklausīšanos K.Vadzītis saņēma sertifikātu, bet, apmeklējot LLU Mūžizglītības centra piedāvātos tālākizglītības kursus "Gaļas liellopu pārraudzība", K.Vadzītis ieguvis arī apliecību par tiesībām veikt pārraudzību vienā ganāmpulkā, kas līdz ar zināšanām par gaļas liellopu audzēšanu, turēšanu un labturību viņam lieti noder darbā saimniecībā.

K.Vadzītis arī citiem studējošajiem iesaka izmantot iespēju apgūt sev interesējošu vai nākamajai darba dzīvei potenciāli noderīgu studiju priekšmetu vai tālākizglītības kursu: "Pārsvarā šādu iespēju daudzi studenti izmanto, jo viņiem ir kāda doma nākotnei saistībā ar attiecīgo nozari vai potenciālo darba vietu. Bet es ieteiktu visiem pameklēt kādu papildus sfēru, par ko uzzināt vairāk, jo, sakot no manas pieredzes, nekad nevar zināt, ko dzīve tev piedāvās un kur tu ar savām papildus zināšanām varēsi būt konkurētspējīgāks par citiem. Studiju gadi ir labākais laiks, lai mācītos, jo vēlāk tam laika paliek arvien mazāk. Un, cik atceros, – pamatstudijas, izvēlēto studiju kursu apguvi un studentu dzīvi var pilnīgi noteikti apvienot, neatstājot novārtā nevienu no tiem!"

Iespēju kļūt par studiju kursu klausītājiem izmanto gan universitātes absolventi, gan ar LLU līdz tam nesaistīti dažādu nozaru profesionāļi un pieredzējuši speciālisti. Iepriekšējā 2013./2014.studiju gadā kopā ar studentiem lekcijas LLU apmeklēja 387 studiju kursu klausītāji.

Aizvadītajā rudens semestrī lekcijas LLU apmeklēja 226 studiju kursu klausītāji. Lielākā daļa no viņiem jeb 61 interesents bija izvēlējies apgūt Meža fakultātes gan pilna, gan nepilna laika studijās piedāvāto studiju kursu "Darba un civilā aizsardzība". Kā nākamie populārākie rudens semestrī bijuši studiju kursi "Lauksaimniecības resursi", ko piedāvā Lauksaimniecības fakultāte un "Citoloģija, histoloģija, embrioloģija", ko pasniedz Veterinārmedicīnas fakultātes mācībspēki.

Reģistrācija uz LLU studiju kursiem klausītāja statusā pavasara semestrim notiks līdz 20.februārim. LLU Mūžizglītības centrs piedāvā klausītāja statusā apmeklēt studiju kursus gan pamatstudijās, gan maģistra studijās. Mācības ir par maksu, un pēc visu nodarbību apmeklēšanas ir iespēja kārtot pārbaudījumus un saņemt LLU sertifikātu par konkrētā studiju kursa apguvi.

Plašāku informāciju par pieteikšanos var saņemt sazinoties ar Mūžizglītības centra tālākizglītības speciālisti Dailu Pastari pa e-pastu daila.pastaree-pasta adresellu.lv vai tālruni 26340144.

Ilvija Melne
Publicēts: 02.02.2015 15:57llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG