WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

TF students Jānis Bērziņš ieguvis Ulda Šalajeva stipendiju

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) absolventa un mecenāta Ulda Šalajeva stipendiju pavasara semestrī saņems Tehniskās fakultātes (TF) students Jānis Bērziņš no Ozolnieku novada. Šādu lēmumu 2. februārī pieņēma Attīstības fonda stipendiju komisija, kas izvēlējās J. Bērziņu no trim pretendentiem.
Foto: Lana Janmere

Jānis Bērziņš ir TF 3. kursa students profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmā "Lauksaimniecības enerģētika". Dzīvo Ozolnieku novadā un ir mācījies Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Divus gadus studējis Lewis and Clark Community College Amerikas Savienotajās valstīs, un šobrīd paralēli studijām aktīvi nodarbojas ar basketbolu.

J. Bērziņš studē ar ļoti labām un teicamām sekmēm, turklāt ir aktīvs LLU un Jelgavas sporta dzīves dalībnieks un organizators. Savā stipendijas pieteikumā viņš raksta: "Jau 3 gadus aizstāvu universitātes godu, spēlējot LLU basketbola izlases sastāvā. Esmu piedalījies divās starptautiskajās SELL studentu spēlēs, kā arī studentu universiādēs "Studentu basketbola trakums". 2013.gadā sacensībās "Studentu basketbola trakums" tiku atzīts par dienas labāko spēlētāju un iekļauts simboliskajā pieciniekā. Esmu iemantojis gan treneru, gan komandas biedru uzticību, tādēļ pildu LLU basketbola izlases kapteiņa pienākumus. Piedalos arī LLU universiādē basketbolā un strītbola turnīros, kur vienmēr esmu ieguvis godalgotas vietas".

Students brīvprātīgi uzņēmies amatieru basketbola komandu "Valauto" un "Ekskursija.lv" trenēšanu, tādējādi cenšoties popularizēt Jelgavas apkārtnes jauniešu un pieaugušo vidū amatieru sportu un veselīgu dzīvesveidu.

Papildus sporta aktivitātēm J. Bērziņam ir nopietna intereses par eksaktajām zinātnēm, līdz ar to viņš plāno iesaistīties bērnu un jauniešu izglītošanā par eksaktajām zinātnēm. Nākotnē J. Bērziņs vēlētos piedalīties kādā projektā, piemēram, "Iespējamā misija", kas dotu iespēju parādīt skolēniem, ka fizika un matemātika ir aizraujošas un, veltot tām laiku, arī reāli apgūstamas.

Studijās J. Bērziņš atbildīgi izturas pret saviem pienākumiem un jau kopš pirmā kursa ir grupas vecākais. Savas prasmes apliecinājis arī zinātniski pētnieciskajā darbā, kas vainagojies ar panākumiem, jo 2014. gada pavasarī uzstājies ar referātu Starptautiskajā studentu konferencē "Students on their Way to Science".

Šī stipendija tiek finansēta no Ulda Šalajeva personīgajiem ietaupījumiem. Stipendiju konkursa kārtībā piešķir vienam stipendiātam uz vienu semestri, izmaksājot 171 eiro mēnesī. Stipendijai var pieteikties LLU pilna laika inženierzinātņu pamatstudijās studējošie, kuri ir pabeiguši vismaz 1.kursa 1.studiju semestri un kuriem ir labas, teicamas un izcilas sekmes, veic pētniecības darbu un piedalās zinātniskajās konferencēs ar referātiem, pārvalda svešvalodas, aktīva sabiedriskā darbība LLU vai ārpus tās.

Kalvis Kažoks
Publicēts: 04.02.2015 14:10llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG