WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Tehniskajai fakultātei – 70

Šogad aprit 70 gadi, kopš Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā darbu sāka Lauksaimniecības mehanizācijas fakultāte, kas ir pašreizējās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Tehniskās fakultātes priekštece. Par godu jubilejai visi fakultātes absolventi un darbinieki 21. martā tiek aicināti uz jubilejas pasākumu – salidojumu Jelgavā.
Foto: no LLU arhīva

Tehniskā fakultāte (TF) ir viena no lielākajām un tradīcijām bagātākajām LLU fakultātēm, kas jau 70 gadus piedāvā iegūt izglītību topošajiem inženieriem. Lai gan fakultātes dibināšanas laikā 1944./1945. studiju gadā tajā tika realizēta tikai viena studiju programma lauksaimniecības mehanizācijā, šobrīd tā piedāvā plašu studiju virzienu klāstu, kas ir nozīmīgi gan Latvijas lauku, gan visas valsts tautsaimniecības attīstībā. Pamatstudijās tiek realizētas studiju programmas "Lauksaimniecības inženierzinātne", "Lauksaimniecības enerģētika", "Mašīnu projektēšana un ražošana", "Tehniskais eksperts", "Mājas vide izglītībā" un "Profesionālās izglītības skolotājs".

Fakultātes jubilejā uz kopīgu tikšanos Jelgavā aicināti gan inženieri un enerģētiķi, gan pedagogi, kas sevi uzskata par piederīgiem lielajai MEHU saimei un kas dažādos gadu desmitos absolvējuši fakultāti. Tāpat salidojumā gaidīti bijušie darbinieki, draugi un atbalstītāji, kuru darbs un palīdzība fakultātei ir ļāvuši kļūt par vienu no vadošajiem studiju un zinātnes centriem inženierzinātnēs un pedagoģijā.

Jubilejas svinības 21. martā sāksies plkst. 14.00 ar svinīgo sēdi un koncertu LLU Aulā, Jelgavas pilī, kurā kopīgi tiks pāršķirtas fakultātes vēstures lappuses un pieminēti būtiskākie notikumi tās attīstībā. Klātesošie varēs arī aplūkot īpašu Gunas Oškalnas - Vējiņas fotoizstādi "Auto foto spēles", kas ir autores veltījums fakultātei jubilejā.

Turklāt pēc tam pasākums turpināsies neformālākā gaisotnē fakultātes telpās, J. Čakstes bulvārī 5, Jelgavā. Absolventiem būs iespēja doties ekskursijā pa fakultātes telpām un apskatīt laboratorijas, iepazīties ar fakultātes muzeju un satikties ar draugiem, kolēģiem un studiju biedriem.

Detalizēta pasākuma programma atrodama TF mājas lapā .

Lana Janmere
Publicēts: 12.03.2015 13:44llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG