WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 


Noslēgusies konference "Studenti ceļā uz zinātni"galerija

24. aprīlī jau desmito reizi studenti un topošie zinātnieki no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un citu valstu augstskolām tikās starptautiskajā konferencē "Studenti ceļā uz zinātni" ("Students on their Way to Science") Jelgavā, lai ziņotu par savu pētījumu rezultātiem un pilnveidotu runas prasmes angļu valodā.

Konferences mērķis ir zinātnisko pētījumu popularizēšana, pieredzes apmaiņa, kā arī svešvalodas prasmju attīstīšana un starpkultūru komunikācijas veidošana. Konferences darba valoda ir angļu, līdz ar to svešvalodas prasmju attīstīšana ir viens no būtiskiem ieguvumiem konferences dalībniekiem. Studentiem tā vienlaikus ir lieliska iespēja apliecināt savas svešvalodas prasmes, kā arī iegūt zināšanas par pārstāvētās zinātņu nozares pētījumiem Latvijā un citās valstīs.

Šogad dažādās zinātņu sekcijās piedalījās 252 dalībnieki. Ar lielāko dalībnieku skaitu bija pārstāvēta Latvija, taču konferencē uzstājās arī citu valstu pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Čehijas, Serbijas, Kazahstānas, Ukrainas un Baltkrievijas.

Ziņojumi tika lasīti lauksaimniecības, veterinārmedicīnas, pārtikas zinātnes, inženierzinātņu, informācijas tehnoloģiju, lauku inženieru un vides, mežsaimniecības un kokapstrādes un sociālo zinātņu sekcijās.

Konferences priekšsēdētājs Voldemārs Bariss uzskata, ka studentiem šī konference ir noderīga vairāku iemeslu dēļ. Studentiem ir iespēja aprobēt savu kursa, bakalaura, maģistra darba pētījumu rezultātus, turklāt dalība konferencē bieži arī nodrošina priekšrocības dažādu stipendiju saņemšanai. Nenoliedzami konference ir tā vieta, kurā dažādu valstu studenti var iepazīties un sadraudzēties, tādējādi tiek dibināti ne tikai akadēmiski, bet arī cilvēciski kontakti, kam ir būtiska nozīme turpmākai izaugsmei.

"Konferences ilggadējās organizatores Larisas Maļinovskas enerģijas un darba apjoms, kas ieguldīts konferences organizēšanā, ir ļoti liels, līdz ar to konferences viesu vērtējumā tā ir viena no lielākajām studentu zinātniskajām konferencēm Centrālajā un Austrumeiropā. Pirmsākumos šī konference aptvēra vien dažas LLU fakultātes, bet tagad tā ir vienota starptautiska konference. Interese par to vienmēr bijusi liela, jo konferences dalībnieku vidū nereti ir ne tikai studenti, bet arī mācībspēki", stāsta V. Bariss.

Interesenti, kas vēlas piedalīties nākamā gada konferencē, aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai konferences mājas lapā http://sws.llu.lv/.

Lana Janmere
Publicēts: 27.04.2015 10:30llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG