WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Zināmi Kārļa Ulmaņa stipendijas pretendenti

18. maijā notika ikgadējā Kārļa Ulmaņa stipendijas komisijas sēde, kurā tika izvērtēti šajā pavasarī 14 iesniegtie studentu pieteikumi un zinātniski pētnieciskie darbi. Komisija nolēma stipendijai virzīt četrus pretendentus, kuri tiks apstiprināti jūnija Senāta sēdē.
Foto: Ilvija Melne

Izvērtējot visu pretendentu pieteikumus, par Kārļa Ulmaņa stipendijas pretendentiem 2015./2016. studiju gadā izvirzīti divi Tehniskās (TF) un divi Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) studenti:

Rihards Ziediņš no Kokneses novada, kas studē TF studiju programmas "Lauksaimniecības enerģētika" 2.kursā. Stipendijas konkursā izstrādāja pētniecisko darbu "Ķeguma spēkstacijas celtniecība";

Līga Baumane no Aizputes novada, kas studē PTF studiju programmas  "Pārtikas zinības" 3.kursā. Stipendijas konkursā izstrādāja pētniecisko darbu "Mūsu karavīri gāja cīņās ar pašaizliedzību, spēcināti no ticības un pārliecības, ka viņiem katram skaidrs un gaišs mērķis, ka viņi cīnās par taisnu un svētu lietu";

Kaspars Krauze no Aizputes novada, kas studē TF studiju programmas "Lauksaimniecības enerģētika" 1.kursā. Stipendijas konkursā izstrādāja pētniecisko darbu  "Latviešu zemnieku pļaujas svētki laika periodā no 1935.-1937.gadam";

Linda Romanova no Gulbenes novada, kas studē PTF studiju programmas  "Pārtikas zinības" 3.kursā. Stipendijas konkursā izstrādāja pētniecisko darbu "Sievietes loma sabiedrībā pirms un pēc K.Ulmaņa apvērsuma (1920-1940)".

Apliecinājumi par stipendijas saņemšanu studentiem tiks pasniegti septembra sākumā svinīgā piemiņas pasākumā K.Ulmaņa dzimtajās mājās "Pikšas", kas katru gadu tiek organizēts par godu K. Ulmaņa dzimšanas dienai.

Kārļa Ulmaņa stipendijas piešķiršanas mērķis ir atbalstīt talantīgus un aktīvus LLU studējošos. Stipendijai var pieteikties visu fakultāšu sekmīgie, valsts budžeta finansētie studenti un maģistranti, kuri ir uzrakstījuši zinātnisku pētījumu par Kārli Ulmani, viņa darbību un aktuālajām problēmām Latvijas tautsaimniecībā, politikā un kultūrā 20. gs. 20.- 30. gados, iesaistījušies LLU sabiedriskajās aktivitātēs un kuriem ir darba pieredze kādā zemnieku organizācijā/saimniecībā.

Lana Janmere
Publicēts: 19.05.2015 20:26llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG