WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 


LLU sākas pieteikšanās studijāmgalerija

No 1. līdz 7. jūlijam Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiek pieteikšanās pamatstudijām un augstākā līmeņa studijām. Pirmajā uzņemšanas dienā līdz pusdienlaikam universitāti Jelgavā apmeklējuši 62 topošie studenti.

Pieteikšanās pamatstudiju programmās notiek vienotajā elektroniskajā sistēmā, kurā jaunieši vienlaikus var pretendēt uz studijām 11 Latvijas augstskolās, turklāt dokumentus uzrādīt uzņemšanas speciālistiem var jebkurā no tām. Līdz ar to reflektanti var neierasties LLU, bet pieteikties studēt Jelgavā. Kopumā LLU studiju programmas pirmajā uzņemšanas dienā līdz plkst. 12.00 savos pieteikumos reflektanti atzīmējuši 192 reizes.

Pieteikšanās augstākā līmeņa jeb maģistra studijām galvenokārt notiek klātienē Jelgavas pilī. Šo iespēju pirmajās uzņemšanas stundās dienā izmantoja 8 studētgribētāji. Elektronisku pieteikšanos ar savām LLU Informatīvās sistēmas pieejas parolēm var izmantot tikai LLU absolventi, ko līdz šim izdarījuši 38 topošie maģistranti.

Kā pirmais pieteikumu pie LLU uzņemšanas speciālistiem Jelgavas pilī bija ieradies apstiprināt Klāvs Cimdars no Jelgavas. Puisis izmantoja vienotās elektroniskās uzņemšanas priekšrocības un studijām Latvijas Universitātē pieteicās Jelgavā, nemērojot ceļu uz Rīgu.

"Izvēlējos studijas Latvijas Universitātē, jo mana sirdslieta ir vēsture, ko arī esmu plānojis studēt. Tā man padevās jau skolas laikā, un vēsturē arī ar augstiem rezultātiem nokārtoju centralizēto eksāmenu. Mācoties vidusskolā, pamatīgāk pievērsos eksaktajiem kursiem, taču sapratu, ka inženierzinātņu studijas man sagādātu grūtības, tādēļ studijas LLU, kas ir tuvāk dzīvesvietai, neizvēlējos," tā K. Cimdars.

Savukārt tērvetnieks Māris Opmanis, kas vidējo izglītību ieguvis Dobeles Valsts ģimnāzijā, augstāko izglītību izvēlējies iegūt Jelgavā. Viņa vienīgā studiju prioritāte ir programma "Lauksaimniecība", jo jau šobrīd pats aktīvi darbojas vecāku zemnieku saimniecībā un studijās iegūtās zināšanas palīdzēs turpināt attīstīt saimniecību.

Par konkrētas studiju programmas izvēli vēl šaubās Sintija Strode, kura savā pieteikumā atzīmējusi trīs studiju prioritātes – pārtikas zinības, veterinārmedicīnu un mājas vidi izglītībā. Izteiktākas dotības reflektantei, mācoties Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas inženiernovirziena klasē, bijušas bioloģijā un ķīmijā un arī šobrīd vairāk interesē pārtikas pārstrādes procesi. Tādēļ lielākas cerības viņa saista tieši ar Pārtikas tehnoloģijas fakultāti un tur piedāvātajām programmām.

Inženiera izglītība un rasēšana ir galvenie studiju izvēles vadmotīvi Norbertam Ekmanim no Ozolnieku novada, kurš savas studiju gaitas vairāk saista ar divām fakultātēm – Lauku inženieru un Meža.

"Vidējo izglītību un specialitāti "Mēbeļu galdnieks" ieguvu Jelgavas tehnikumā, tāpēc ir nopietna interese par kokapstrādi. Taču šobrīd vairāk sliecos uz studiju programmas "Būvniecība" izvēli, jo gribu paplašināt zināšanu loku un papildus galdniecības jomai attīstīt vairāk ar arhitektūras nozari saistītas prasmes," stāsta N. Ekmanis.

Atgādinām, ka pieteikšanās LLU pamatstudijām notiek ar vienotās elektroniskās sistēmas palīdzību portālā www.latvija.lv, kurā reflektanti paši var izveidot pieteikumu, taču no 1. līdz 7. jūlijam jāierodas vai nu LLU Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava) vai kādā citā vienotās uzņemšanas sistēmas augstskolā uzrādīt nepieciešamie dokumenti. Turpretim pieteikšanās LLU augstākā līmeņa studijām notiek klātienē Jelgavas pilī. Elektroniski augstākā līmeņa studijām var pieteikties tikai LLU absolventi, kuriem ir Informatīvās sistēmas pieejas dati (lietotājvārds un parole).

Detalizēta informācija par LLU studiju programmām un pieteikšanās kārtību atrodama portālā www.llu.lv, sadaļā "Nāc studēt".

Lana Janmere
Publicēts: 01.07.2015 12:21llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG