WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Pēc pirmās uzņemšanas dienas līderos veterinārmedicīna un ekonomika

No 1. līdz 7. jūlijam LLU notiek pieteikumu pieņemšana pamatstudijām un augstākā līmeņa studijām. Pēc pirmās dienas rezultātiem lielākais studētgribētāju skaits vērojams veterinārmedicīnas pamatstudiju programmā un ekonomikas maģistra studiju programmā.
Foto: no LLU arhīva

Kā liecina pamatstudiju pieteikumu statistikas dati, pēc pirmās uzņemšanas dienas LLU studiju programmas reflektanti izvēlējušies 396 reizes, no kurām 107 ir pirmās prioritātes izvēles. Līderos šobrīd pēc pirmās prioritātes izvēlēm ir studiju programmas "Veterinārmedicīna", kas kā pirmā prioritāte izvēlēta 17 reizes, un "Lauksaimniecība" ar 13 pirmās prioritātes izvēlēm. Savukārt tām seko "Ekonomika", "Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība", "Pārtikas produktu tehnoloģija" un "Lauksaimniecības enerģētika", kuras katra kā pirmās prioritātes studiju programmas izvēlētas 7 reflektantu pieteikumos.

Turpretim augstākā līmeņa jeb maģistra studijās saņemti 103 pieteikumi, no kuriem 98 ir uz pilna laika studijām. Pēc pirmās dienas rezultātiem lielākais pieteikumu skaits, t.i., 16 saņemts studiju programmā "Ekonomika", tad seko "Lauksaimniecības inženierzinātne" ar 14 pieteikumiem un "Pārtikas zinātne" ar 11 pieteikumiem.

Studiju centra vadītāja Sandra Sproģe stāsta, ka 1. jūlijā LLU klātienē dokumentus uzrādīt bija ieradušies 116 pamatstudiju reflektanti un 18 augstākā līmeņa studiju reflektanti. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pirmajā dienā LLU ieradušies mazāk pamatstudiju reflektantu, taču tas skaidrojams ar vienotās uzņemšanas sistēmas priekšrocībām. Jaunieši arvien vairāk saprot, ka pieteikties studijām var jebkurā no 11 vienotās uzņemšanas sistēmas augstskolām un visbiežāk izvēlas to darīt tuvāk savai dzīvesvietai.

Studētgribētāji, kas vēl nav pārliecināti par studiju izvēli, aicināti iepazīties ar plašo LLU studiju programmu katalogu, kurā atrodamas gan dabaszinātņu un inženierzinātņu, gan sociālo zinātņu programmas. Turklāt tie, kas nevar ierasties LLU darba laikā, aicināti izmantot Uzņemšanas nakts iespējas 7. jūlijā, kad uzņemšanas speciālisti pieteikumus Jelgavas pilī gaidīs līdz pat pusnaktij.

Lana Janmere
Publicēts: 02.07.2015 08:52llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG