WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Noslēgusies pamatuzņemšana LLU

Ar uzņemšanas nakts pasākumu 7. jūlijā noslēdzās reflektantu pieteikumu pieņemšana uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju vietām. Pēdējā brīža iespēju pieteikties studijām Jelgavas pilī izmantoja 87 topošie bakalauri un 25 maģistranti.
Foto: no LLU arhīva

Šajā gadā vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv reģistrējušies 8465 reflektanti, kas iesniedza pieteikumus studijām 11 Latvijas augstskolās. Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai, uz LLU pamatstudijām saņemti 807 pirmās prioritātes pieteikumi, lai gan kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 2868 reizes. Salīdzinājumā ar 2014. gadu vienotajā sistēmā reģistrējušies par 645 reflektantiem mazāk, līdz ar to saņemti arī par nepilnu simtu mazāk pirmās prioritātes pieteikumi uz studijām LLU, tomēr kritums nav vērtējams kā nozīmīgs.

Populārākās pamatstudiju programmas šobrīd ir "Lauksaimniecība" un "Veterinārmedicīna", kas katra saņēmušas 87 pirmās prioritātes pieteikumus. Tām seko "Ekonomika" (51), "Mežinženieris" (47), "Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība" (45) un "Lauksaimniecības inženierzinātne" (43).

Savukārt uz augstākā līmeņa studijām saņemti 440 pieteikumi pilna laika un 31 pieteikumi nepilna laika studiju vietās, kas ir vairāk nekā iepriekšējā gadā. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts programmās "Ekonomika" – 80, "Lauksaimniecības inženierzinātne" – 39, "Lauksaimniecība" - 29 un "Pārtikas zinātne" – 27. Turklāt gan minētajās, gan citās maģistra studiju programmās izveidojies nopietns konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām. Programmās "Meža ekonomika un politika", "Meža darbi un tehnika", "Meža ekoloģija un mežkopība", "Hidroinženierzinātne", "Vides inženierzinātne", "Zemes ierīcība" un "Lauksaimniecība" uz tā saucamo "budžeta" vietu pretendē vairāk kā divi cilvēki uz vienu studiju vietu.

Konkurss uz pamatstudijām vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 10. jūlijā pēc plkst. 17, otrās kārtas rezultāti – 14. jūlijā pēc plkst. 17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā www.latvija.lv, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā. Turpretim rezultāti par konkursu uz augstākā līmeņa studijām būs zināmi no 10. jūlija, zvanot uz attiecīgās fakultātes dekanātu. LLU absolventi tos varēs aplūkot LLU Informatīvajā sistēmā, izmantojot savus pieejas datus.

Provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka valsts finansētās studiju vietas vēl būs pieejamas pamatstudiju programmās "Datorvadība un datorzinātne", "Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai", "Būvniecība", "Vide un ūdenssaimniecība", "Zemes ierīcība un mērniecība", "Kokapstrāde", "Lauksaimniecības enerģētika", "Lauksaimniecības inženierzinātne" un "Mašīnu projektēšana un ražošana", kā arī augstākā līmeņa programmā "Koksnes materiāli un tehnoloģija". Par konkrētu vakanto studiju vietu skaitu LLU ziņos pēc 17. jūlija, kad tiks apkopoti rezultāti par studiju līgumus noslēgušajiem reflektantiem.

Interesenti, kas nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildus uzņemšanas iespēju, jo plānots, ka LLU turpinās uzņemšanu uz vakantajām studiju vietām. Detalizēta informācija par LLU studiju programmām un pieteikšanās kārtību atrodama portālā www.llu.lv, sadaļā "Nāc studēt".

Jeļena Rūba
Publicēts: 08.07.2015 08:11llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG