WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 


Studijas LLU sāk 1285 jaunie studentigalerija

Ar 1. kursa studentu imatrikulāciju un simboliskā akadēmiskā ceļa veidošanu 31. augustā sākās jaunais 2015./2016. studiju gads Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU). Šogad pamatstudijas sāk 950 jaunie studenti un 335 maģistranti.
Foto: Everita Pāne

Imatrikulācijas aktā, kas tradicionāli notiek Jelgavas pils pagalmā, 1. kursa studentus sveica LLU vadība, vecāko kursu studenti, korporāciju pārstāvji un viesi no Jelgavas Domes un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK). Rektore Irina Pilvere, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka LLU ir Latvijas Labākā universitāte ar 152 gadu tradīcijām kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā un ka universitātē nemitīgi tiek strādāts, lai tiektos uz izcilību.

"LLU ir universitāte izaugsmei. Mūsu devīze ir "Proventus pro patria" jeb izaugsme tēvijai. Vēlam, lai iegūtās zināšanas veicina katra studenta izaugsmi un pēc studiju beigšanas būtu noderīgas darba dzīvē. Taču daudz kas būs atkarīgs arī no jums pašiem – aktivitātes studijās un ārpus studiju dzīvē. Piedalīšanās Studējošo pašpārvaldē, amatiermākslas kolektīvos, sportā vai Erasmus+ mobilitātē būs lielisks pamats dažādu citu prasmju attīstīšanai," tā I. Pilvere.

Visi klātesošie arī piedalījās akadēmiskā ceļa veidošanā Jelgavas pils dienvidu pusē, kurā par godu šī gada imatrikulācijai guldīja vienu bruģakmeni ar gravējumu. Tā ir pirms četriem gadiem izveidota pirmkursnieku tradīcija, kas simbolizē studiju gaitu sākšanu. Bruģakmens kalpo kā piemiņas zīme un vieta, kurā satikties bijušajiem studentiem pēc studiju absolvēšanas salidojumu laikā.

Līdz ar bruģakmens atklāšanu jaunie studenti nodeva īpašu vēstījumu nākamajām paaudzēm, kas turpmāk glabāsies LLU Muzeja arhīvā.

"Mēs, pirmo kursu studenti, apņemamies būt izcili studenti un lepni nest savas universitātes vārdu. Mēs esam šeit, lai izglītotos, iegūtu dzīves un profesionālo pieredzi, pilnveidotos kultūras un sporta jomā, kā arī lai satiktu jaunus draugus un domubiedrus. Mēs vēlamies iepazīt savu Alma Mater, jo cilvēks var būt piederīgs tikai tam, ko viņš pazīst un izjūt kā savu. Tāpēc kā piederības apliecinājumu savai universitātei šajā dienā atklāsim ceturto bruģakmeni Zinību ceļā, ar ko simboliski sāksies mūsu studiju gaitas; ceļu, kas kļūs arvien plašāks un stabilāks, jo arī mēs izaugsim par spēcīgiem savas jomas profesionāļiem," teikts vēstījumā.

To parakstīja pirmo kursu pārstāvji Gints Vasiļjevs (LF), Linda Āboliņa (VMF), Brenda Santra Konova (MF), Germans Ziņenko (TF), Ivars Puļķis (LIF), Anna Čikuna (PTF), Arvis Simsons (ITF) un Monta Štāla (ESAF), kā arī imatrikulācijas akta viesi Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, LTRK Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Imants Kanaška, LTRK Rietumzemgales nodaļas vadītāja Baiba Nolberga un LLU rektore I. Pilvere.

Nosaukums Datnes izmērs
IZM Mārītes Seiles 1. septembra apsveikums 0.28 MB
Lana Janmere
Publicēts: 31.08.2015 14:05llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG