WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Jau ceturtdien - pirmkursniekus vienojošie Azemitologa svētki

Vairākus gadu desmitus 1. oktobris Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pirmo kursu studentu dzīvēs ir svētku diena, kurā tiek sumināts zinību vīrs Azemitologs un studentu saimei pievienojas jaunie studenti. Šogad svētku devīze ir "Kas zina, ko grib - spēj, ko grib" /Rainis/.
Foto: no LLU arhīva

Tālajā 1968.gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence, augstskolas patrons Azemitologs. Kopš tā laika ik gadus LLU visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs – sveic universitātes 1.kursa studentus Jelgavas pils pagalmā, ieskaitot tos lielajā studentu saimē. Tie ir svētki studentijai, studentiskai vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai.

Turpinot iedibinātās tradīcijas, arī šogad Azemitologs uzdod visu fakultāšu 1.kursa studentiem sagatavot teatralizētu mājas uzdevumu – priekšnesumu, kuram kā moto izvēlēts Raiņa teiktais: "Kas zina, ko grib - spēj, ko grib".

Azemitologs aicina priekšnesumu veidot asprātīgi un atraktīvi, izvēloties un akcentējot aktualitātes – LLU, specialitātē, politikā, ekonomikā, lauksaimniecībā, izglītībā un kultūrā Latvijā un Eiropā. Priekšnesuma laiks – līdz 4 minūtēm. Esiet radoši, atraktīvi un studentiski! Detalizētu svētku norises plānu un noteikumus skatīt raksta pielikumā.

Visus priekšnesumus vērtēs žūrija, kura noteiks Azemitologa Lielās balvas un Mazās balvas ieguvējus. Jau divus gadus pēc kārtas Azemitologa Lielā balva aizceļojusi uz Veterinārmedicīnas fakultāti. Taču Mazo balvu pagājušajā gadā ieguva Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pirmkursnieki.

Kas būs tie, kas lepni pārnesīs godam izcīnītās Azemitologa 2015 balvas uz savām fakultātēm – varēsim noskaidrot 1. oktobrī plkst. 14, kad tiks godināts Azemitologs un Jelgavas pils pagalmā sāksies kārtējā draudzības cīņa, kurā visām fakultātēm ir vienlīdz liela iespēja uzvarēt.

 

Nosaukums Datnes izmērs
Azemitologs 2015 - nolikums 0.03 MB
Lana Janmere
Publicēts: 11.09.2015 13:53llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG