WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Šis ir vecais LLU portāls. Mūsu jaunā mājas lapa pieejama ŠEIT

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

Universitātē sāksies izlaidumu laiks

Jūnijs tradicionāli universitātē ir vasaras izlaidumu mēnesis, kad studējošie, nokārtojuši eksāmenus un aizstāvējuši studiju noslēguma darbus, tiekas LLU Aulā un saņem iegūto izglītību apliecinošus diplomus.

2016. gada vasaras izlaidumu sēriju šogad sāks Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes absolventi, kuri diplomus LLU Aulā saņems 17. jūnijā. Savukārt noslēgums sagaidāms dienu pirms Līgo svētkiem, kad 22. jūnijā diplomus saņems Lauksaimniecības fakultātes absolventi. Detalizētu izlaidumu grafiku un norises laiku iespējams aplūkot raksta pielikumā.

Lai gan LLU fakultātes izvietotas dažādās ēkās Jelgavā, izlaidumā visu 8 fakultāšu absolventi tiekas Jelgavas pilī – vietā, kur pirms pāris gadiem sāka studiju gaitas Imatrikulācijas aktā.

Izlaidumā absolventi tērpjas īpašās mantijās, kas ir atšķirīgas katrai fakultātei. Tāpat amata tērpus izmanto fakultāšu un universitātes vadība, tādējādi suminot akadēmiskās vērtības un tradīcijas un paužot savu piederību LLU saimei.

Absolventu mantijas:

  • Lauksaimniecības fakultātei – melna mantija ar šauru zaļu apkaklīti. Maģistri liek zaļas šalles. Cepure – melna ar zaļu malu un zaļu pušķi.
  • Meža fakultātei – melna mantija. Maģistri liek zaļas šalles. Cepure – melna ar zaļu malu un zaļu pušķi.
  • Veterinārmedicīnas fakultātei – melna mantija. Cepure – melna ar tumši zilu pušķi.
  • Vides un būvzinātņu fakultātei – koši zila mantija ar sudraba apkaklīti. Maģistri liek sudraba šalles. Cepure – koši zila ar šauru sudraba malu un sudraba pušķi.
  • Pārtikas tehnoloģijas fakultātei – melna mantija. Maģistri liek violetas šalles. Cepure – melna ar violetu pušķi.
  • Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātei – melna mantija ar dzeltenu apkaklīti. Cepure – melna ar dzeltenu vai melnu malu un dzeltenu pušķi. Turpretim maģistru mantijas atšķiras: koši sarkanas mantijas ar sudraba apkaklīti, klāt liek divkrāsu šalles (sarkans, sudrabs, sarkans). Cepure – sarkana ar sudraba malu un sudraba krāsas pušķi.
  • Informācijas tehnoloģiju fakultātei – melna mantija ar oranžu apkaklīti un piedurknes malu. Maģistri liek oranžas šalles. Cepure - melna ar oranžu pušķi.
  • Tehniskajai fakultātei – mantiju nav, un absolventi tās nomā vai arī ierodas svinīgos tērpos – uzvalkos, kokteiļkleitās. Pedagoģijas programmu absolventiem – melns talārs. Maģistri liek pelēkas šalles. Cepure – melna ar pelēku pušķi. Karjeras konsultantiem – melna mantija un īpaši sasieta divkrāsu šalle (sarkans, balts). Cepure – melna ar zelta pušķi.

Izlaidumā tiek dziedātas LR himna "Dievs, svētī Latviju", studentu himna "Gaudeamus igitur" un LLU himna "Mēs mīlam tevi, zeme dārgā, svētā", kas ir komponista Jēkaba Mediņa veltījums Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijai (tagad LLU).

Ja kādu iemeslu dēļ absolvents nevar ierasties izlaidumā, diplomu pēc tam varēs saņemt LLU Studiju centrā vai arhīvā Jelgavas pilī.

Savukārt tie absolventi, kas plāno turpināt studijas LLU, aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai par uzņemšanu, kas šogad notiks no 5. līdz 12. jūlijam, un izmantot iespēju pieteikties maģistrantūras studijām elektroniski LLU Informatīvajā sistēmā.

izlaidumu grafiks.jpg

Lana Janmere
Publicēts: 13.06.2016 09:53llu_uznemsana2.jpg

Jaunākā galerija

img

Uzmanību!

 j-pils baneris.JPG